Доступність посилання

ТОП новини
13 серпня 2020, Київ 11:33

Дністровська ГЕС вимушено скидає воду


Через форсоване скидання води з водосховища цієї гідроелектростанції в трьох районах Вінницької області у зону підтоплення потрапило півтори тисячі домашніх господарств.

Наразі з Дністровського водосховища витікає 3 тисячі 400 кубометрів води за секунду, відкрито 6 затворів паводкового водоскиду ГЕС.

Рішення про аварійне скидання води ухвалила вчора спеціальна міжвідомча комісія через паводкову ситуацію, що склалася в західному регіоні України.

Вода Дністровського водосховища підтопила 25 населених пунктів Могилів-Подільського, Ямпільського та Мурованокуриловецького районів, потерпіло 670 житлових будинків, евакуювали майже 4 тисячі людей.

Як повідомляє Міністерство з питань надзвичайних ситуацій, жертв та потерпілих немає.

До виконання невідкладних аварійно-рятувальних робіт залучено понад півтисячі рятувальників та 166 одиниць техніки.

МНС та водогосподарські організації беруть участь у ліквідації наслідків паводку, обстеженні та визначенні збитків завданих населенню та економіці.

У цілодобовому режимі працює Кризовий центр.

Наразі приймати «високу воду» готуються водогосподарські організації Одеської області. Там вживають заходів для мінімізації шкідливої дії дощового паводку.

На даний час відбувається зниження рівнів у верхній течії Дністра. Це сприятиме стабілізації ситуації та зменшенню скидів із Дністровського водосховища.

Проходження максимуму катастрофічного дощового паводку біля греблі Дністровської ГЕС відбулось в ніч на 28 липня.

Ситуація з проходженням паводкової хвилі перебуває на контролі Урядової комісії з питань ліквідації наслідків паводку у західних областях та водогосподарських організацій басейну Дністра.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG