Доступність посилання

ТОП новини

РНБО зобов'язала уряд запустити нафтопровід «Одеса-Броди» в аверсному режимі


Рада національної безпеки та оборони України у понеділок ухвалила рішення, яким зобов'язує Кабінет Міністрів до кінця цього року налагодити роботу нафтогону «Одеса-Броди» у проектному режимі.

Як повідомив перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак, уряду запропоновано взяти до уваги напрацювання робочої групи і або погодитися з її пропозиціями, або запропонувати інших потенційних учасників проекту, які готові прокачувати нафту в аверсному режимі.

Ще на початку січня керівництво ВАТ НПК «Галичина» і ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» звернулося з офіційним листом до керівництва країни з проханням ухвалити рішення про аверсне функціонування нафтопроводу «Одеса-Броди».

Зокрема, керівники нафтопереробних заводів зазначили, що отримали комерційні пропозиції про постачання легкої каспійської нафти для переробки на заводах загальним об'ємом не менш як 5 мільйонів тонн на рік.

У травні Президент Віктор Ющенко створив Указом міжвідомчу робочу групу й доручив їй розробити план переведення з 2008 року нафтопроводу «Одеса-Броди» в режим роботи за проектним напрямом (із Одеси до Брод) зі збереженням при цьому рівня доходів від його використання.

Але Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко назвала запропонований Секретаріатом Президента варіант аверсного використання «Одеса-Броди» корупційною схемою на зразок «РосУкрЕнерго».

Нафтотранспортний проект «Одеса-Броди» проектувався з метою диверсифікації постачання нафти на українські НПЗ і розвитку транзитних можливостей країни.

Нафтопровід планували використовувати для прокачування каспійської нафти до Європи.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG