Доступність посилання

ТОП новини
18 листопада 2019, Київ 07:55

Парламент має у четвер запровадити надзвичайний стан через повінь


РНБО України в понеділок ухвалила рішення про проведення надзвичайної позачергової сесії Верховної Ради і про оголошення надзвичайного стану в областях Західної України, які постраждали унаслідок повеней.

Як повідомив заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Борис Соболєв, згідно з українським законодавством Голова Верховної Ради України має скликати цю сесію протягом трьох днів.

Головними питаннями засідання мають бути – схвалення Указу Президента України щодо запровадження надзвичайного стану у постраждалих від повені районах, а також внесення змін до бюджету України з метою виділення коштів на ліквідацію наслідків стихійного лиха.

Спікер Арсеній Яценюк, уже повідомив, що надзвичайну позачергову сесію Верховної Ради України буде скликано в четвер.

На завтра заплановані консультації з парламентськими політичними силами.

Яценюк висловив сподівання на політичну свідомість українських парламентарів, які мають повернутися з відпусток до Києва для ухвалення необхідних для країни рішень.

********
Збитки від стихії сягнуть 3-4 мільярдів гривень, прогнозує уряд

Лише на Івано-Франківщині дощовий паводок завдав шкоди на понад півтора мільярда гривень.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко наголошує, що без внесення відповідних змін до бюджету Кабінет Міністрів не зможе виділити у повному обсязі необхідних коштів.

«Нам необхідно відновити всі греблі, які мають забезпечити нормальний рух води в Україні, нам потрібно також сюди включити компенсації людям за втрату будинків і майна», – зазначила прем'єр.

Крім того, у результаті сильних злив постраждали газопроводи та водозабірні станції.

Наразі на території Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей залишаються підтопленими 40 тисяч 601 житловий будинок і майже 34 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь, пошкоджені 360 автомобільних мостів і 561 пішохідний мостовий перехід, розмиті майже 700 кілометрів автомобільних доріг.

Також внаслідок аварійного скидання води з Дністровського водосховища підтоплені села у трьох районах Вінницької області.

За останніми даними Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, у результаті стихійного лиха в західних областях України загинули 22 особи, із них 6 дітей.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG