Доступність посилання

ТОП новини

Центральний штаб подолання наслідків повені працює у Франківську


Його очолює перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов.

Після перших засідань новоствореного штабу в Івано-Франківську Турчинов зробив низку заяв.

Він, зокрема, застеріг представників бізнес-структур від намагання необґрунтовано підвищити ціни на продукти харчування та будівельні матеріали.

«Уряд не дозволить нікому заробити надприбутки на людських проблемах, на людському горі», – наголосив Турчинов.

Він додав, що влада вживатиме всіх заходів, передбачених законодавством про зону стихійного лиха, і не допустить штучного підвищення цін. Для цього, сказав перший віце-прем’єр, у центральних та місцевих органів влади є достатньо повноважень, передбачених чинним законодавством.

За його словами, товари й майно спекулянтів будуть просто конфісковувати.

Турчинов також пообіцяв, що жодних проблем із виплатами відшкодувань потерпілим не буде – ці гроші надходять за планом. Він звернувся до людей із проханням не створювати навколо цього ажіотажу.

Як сказав перший віце-прем’єр, протягом найближчих двох діб буде завершено роботу над складанням реєстрів потерпілих громадян відповідно до ступеню завданих збитків. «Жоден із мешканців потерпілих регіонів не залишиться без допомоги», – сказав він.

По тому Олександр Турчинов провів спільне засідання Центрального та обласного штабів з питань ліквідації наслідків стихійного лиха в Чернівцях.

Напередодні, в суботу, він говорив в Івано-Франківську про необхідність не допустити в потерпілих місцевостях жодного випадку мародерства і заявив, що в випадках таких злочинних дій правоохоронці мають застосовувати бойову зброю.

Турчинов також закликав правоохоронців контролювати використання за призначенням коштів, наданих на ліквідацію наслідків повені.

Крім того, він закликав місцеві органи влади завершити складання реєстрів потерпілих людей і житла і попередив представників місцевих органів влади про їхню відповідальність за правдивість цих реєстрів. За його словами, ці реєстри будуть вибірково перевіряти.

Центральний штаб подолання наслідків повені створив у суботу Кабінет Міністрів на позачерговому засіданні. Його члени на чолі з Олександром Турчиновим того ж дня вирушили до Івано-Франківська.
XS
SM
MD
LG