Доступність посилання

ТОП новини

Уряд розгляне хід ліквідації наслідків повені


Сьогодні на засіданні уряду міністри розглянуть хід робіт з ліквідації наслідків повені в західних областях України і стан надання матеріальної допомоги потерпілим.

Як сказано в порядку денному засідання, члени Кабінету міністрів обговорять перелік об’єктів, зруйнованих стихією, які підлягають відновленню. Їх за ступенями ушкодження мають поділити на три категорії: відновлення, капітальний і поточний ремонт.

Ще 28 липня на позачерговому засіданні Кабінет міністрів виділив 6 областям майже 150 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків повені, яка сталася 23-27 липня.

Згодом Верховна Рада України ухвалила зміни до державного бюджету на цей рік, у яких передбачено виділити понад 2 мільярди субвенцій потерпілим. У резервний фонд додатково направлено півтора мільярди гривень. В аграрний фонд один мільярд.

Заступник голови фракції Партії регіонів, колишній прем’єр-міністр і міністр економіки України Анатолій Кінах застерігає владу від розкрадання цих коштів. Він заявляє, що виділення коштів на подолання наслідків стихії – це ще пів справи. Необхідно, щоб кожна копійка дійшла до потерпілої людини, а не опинилася в чужих кишенях.

«Як підтверджують масштаби цієї катастрофи, в Україні поглиблюються проблеми у зв’язку з зниженням ефективності влади. Порушується вертикаль влади. У тому числі на прикладі наших дій в ході надзвичайних ситуацій. Ми вимушені зробити висновок, що порушена система моніторингу. Не сформовані необхідні резерви матеріальних цінностей, технічних засобів. І дуже слабка кадрова підготовка», – заявив Анатолій Кінах.

Висновки робити рано

А представник урядової коаліції, член фракції «Наша Україна – Народна самооборона» Геннадій Москаль вважає, що робити якісь висновки ще зарано. Під час повені 2001 року він був керівником Закарпатської обласної державної адміністрації.

«Це буде видною, коли будемо йти до фінішу, скільки грошей ще треба на мости, на дороги, на будинки. Це попередні розрахунки. Уряд не може сьогодні прорахувати все до копійки. Є такі скриті процеси, які будуть виявлені в процесі роботи. Сьогодні уряд дає кошти, але дає авансом. Воно з боку здається багато, а потім, коли кошти освоять, їх може виявитися замало», – каже Геннадій Москаль.

Від повені постраждали Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька та Вінницька області. Верховна Рада схвалила указ президента про оголошення цих територій зонами надзвичайної екологічної ситуації.

(Київ – Прага)

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG