Доступність посилання

ТОП новини

Росія почне переговори з Україною про повернення ЧФ до Криму – Карасін


МЗС Росії розпочне переговори з Україною з питання повернення кораблів Чорноморського флоту Росії до Севастополя, повідомив на прес-конференції в Москві статс-секретар, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.

«Ми спеціально займемося цим питанням в контактах з нашими партнерами», – сказав він.

У цілому заступник міністра відзначив, що російські кораблі підійшли до абхазьких вод, оскільки РФ не хоче, «щоб в Абхазії повторилася ситуація», подібна до ситуації в Південній Осетії.

У той же час, РІА «Новості» передають, що Г. Карасін заявив: Чорноморський флот Росії залишиться в Криму відповідно до діючої угоди до 2017 року, не дивлячись на «цинічну» заяву МЗС України.

При цьому заступник начальника російського Геншатабу генерал-полковник Анатолій Ноговіцин заявив, що кораблі Чорноморського флоту не здійснюють морської блокади Грузії.

У неділю Україна застерегла російську сторону від можливої участі кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації в конфлікті навколо Південної Осетії.

«З метою запобігання виникненню обставин, за яких Україна може бути втягнута в збройний конфлікт і військові дії через участь у них військових формувань ЧФ РФ, який тимчасово базується на території України, українська сторона залишає за собою право, згідно з нормами міжнародного права і законодавства України, заборонити повернення на територію України до вирішення конфлікту кораблів і судів, які можуть взяти участь у вищезгаданих діях», – говориться в заяві МЗС України.

У свою чергу в Генштабі Росії повідомили, що заява українського МЗС про те, що кораблям Чорноморського флоту РФ, які візьмуть участь в операції по блокаді Грузії, буде заборонено повернутися на базу, вимагає опрацьовування.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG