Доступність посилання

ТОП новини

Російські війська просуваються вглиб Грузії (оновлюється)


Російські війська просунулися на 40 кілометрів від кордону Абхазії та Грузії вглиб країни, стверджує Міністерство закордонних справ Грузії.

Грузинська сторона заявляє, що військовослужбовці Росії на бронетранспортерах зайняли місто Сенакі.

Держміністр Грузії з питань реінтеграції Темур Якобашвілі стверджує, що російські війська увійшли до міста Зугдіді і повністю його контролюють.

Раніше російське військове командування не раз запевняло, що російські війська не вводитимуться на де-факто територію Грузії.

Російські військові підтвердили факт ведення «превентивних дій» у районі Сенакі, проте заявили, що війська «тільки підійшли до міста».

«Російські миротворці та додані їм військові підрозділи проводять заходи з метою недопущення обстрілу Південної Осетії і російських миротворців грузинською артилерією, недопущення перегрупування грузинських військових сил і засобів з метою здійснення ними нової агресії щодо Південної Осетії», – заявили представники військового командування.

Російські журналісти уточнюють, що в Зугдіді, а також кількох інших районах західної Грузії не залишилося представників силових структур Грузії.

Посилаючись на очевидців, агентство РІА «Новості» повідомляє, що з найближчих районів виїхала більша частина населення.

«Повністю залишені грузинські села на кордоні з Абхазією. Російські миротворці продовжують рух углиб Західної Грузії, практично не зустрічаючи ніякого опору», – повідомляють вони.

********
Сакашвілі підписав мирний план врегулювання грузинсько-осетинського конфлікту

Цей план запропонувала Франція.

Міхеїл Саакашвілі і Бернар Кушнер (справа)
Документ передбачає, зокрема, припинення вогню і відведення грузинських та російських збройних формувань із Південної Осетії.

Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі підписав план у Тбілісі в присутності Бернара Кушнера, міністра закордонних справ Франції, яка нині головує в Європейському Союзі.

Характеризуючи цей план, Бернар Кушнер зазначив: «Насамперед, припинення вогню; друге – доступ до жертв конфлікту; третє – виведення військ і четверте – повернення за стіл переговорів для мирного, політичного вирішення проблеми. Ось такий план, про який легко сказати, але, на жаль, його дуже важко втілити в у життя».

Бернар Кушнер сьогодні ж планує обговорити цей план у Москві з президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Франція намагається виступити посередником у врегулюванні конфлікту в Південній Осетії.

********
«Група семи» закликала Росію прийняти пропозицію про припинення вогню

Країни «великої сімки» закликають Росію негайно прийняти пропозицію про припинення вогню між російськими і грузинськими військами і погодитися на міжнародне посередництво у врегулюванні ситуації навколо Південної Осетії.

Представник державного департаменту Сполучених Штатів повідомив про підтримку міністрами закордонних справ «великої сімки» ідеї переговорів. Про це йшлося під час телефонної конференції міністрів, що відбулася в понеділок.

Глави зовнішньополітичних відомств семи країн підтримали посередницькі мирні зусилля керівника МЗС Франції Бернара Кушнера.

********
Москва висунула ультиматум Тбілісі щодо зони грузинсько-абхазького конфлікту

Росія оголосила в цій зоні «демілітаризацію» і висунула грузинським військам ультиматум – здати зброю. Інакше російська сторона вживе примусових заходів, заявив командувач миротворчими силами Сергій Чабан. Місцем здачі зброї визначене – спостережні пости колективних сил СНД.

Заяву про ультиматум підтвердило Міністерство оборони Росії.

Раніше до зони грузинсько-абхазького конфлікту в Зугдідському районі Грузії увійшло угруповання російських військ – додатково до миротворчих сил СНД. Грузинська влада повідомила про 4 тисячі російських військових, які прибули до Абхазії.У Грузії переконані, що Москва готує «нову агресію» в регіоні. Російське військове командування заперечує це.

Спостерігачі ООН в Абхазії підтвердили, що абхазькі формування атакують верхню частину Кодорського міжгір’я.

********
Представник Міністерства внутрішніх справ Грузії повідомив, що сьогодні зранку російські літаки бомбардували військову базу та радарну станцію поблизу Тбілісі

Після удару російської авіації по будинку у Ґорі, 9 серпня 2008 р.
Про вибухи у грузинській столиці повідомила також кореспондентка Радіо Свобода.

За повідомленнями, учора ввечері російські військові бомбардували та обстріляли ракетами місто Ґорі, а також летовище авіазаводу в Тбілісі. Російське командування заявляє, що у них такої інформації немає.

Атаки російських сил тривають, незважаючи на те, що Тбілісі вивів свої сили з Південної Осетії і закликав до перемир’я з Південною Осетією, до переговорів із Москвою.

********
Віце-президент США Дік Чейні заявив, що воєнні дії Росії у Грузії не повинні «залишатися без відповіді»

Заяву віце-президента США Діка Чейні оприлюднили учора – відразу ж після його телефонної розмови з президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі.

Як повідомила представник віце-президента, Чейні висловив солідарність Сполучених Штатів із грузинським народом перед «загрозою суверенітету й територіальної цілісності Грузії».

Чейні також зазначив, що продовження Росією воєнних дій у Грузії може призвести до найсерйозніших наслідків у відносинах між Москвою та Вашингтоном.

********
Російський літак завдає удару по позиціях грузинських вояків. 8 серпня 2008 р.
4 літаки збито, 18 загиблих – офіційні дані Росії про втрати на теренах Грузії

Російські збройні сили вже втратили в зоні конфлікту 18 військовослужбовців убитими, збиті чотири їхні літаки.

Ці дані повідомив на прес-конференції чільний військовий Збройних сил Росії.

Тодія як Міністерство внутрішніх справ Грузії заявляє, що збито 19 російських літаків.
*****
Рада Безпеки ООН уже вп’яте за останні дні збирається розглянути проект резолюції із засудженням дій Росії в Грузії

У неділю Рада безпеки знову не дійшла спільної думки щодо ситуації у Південній Осетії.

Представники Грузії та США в ООН Іраклій Аласанія та Залмай Халілзод звинуватили Росію у збройній агресії.

А представник Росії Віталій Чуркін категорично відкинув усі звинувачення.

********
Україна застерігає російську сторону від можливої участі кораблів Чорноморського флоту Росії в конфлікті у Південній Осетії

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України щодо ситуації у Південній Осетії.

«З метою запобігання виникненню обставин, за яких Україна може бути втягнута у збройний конфлікт та військові дії через участь у них військових формувань ЧФ РФ, що тимчасово базуються та дислокуються на території України, українська сторона залишає за собою право відповідно до норм міжнародного права та законодавства України заборонити повернення на територію України до розв’язання конфлікту кораблів та суден, які можуть взяти участь у вищезгаданих діях», – йдеться у заяві.
XS
SM
MD
LG