Доступність посилання

ТОП новини

Грузія виходить із СНД і оголосить свої автономії «окупованими територіями»


Парламент Грузії готує спеціальний акт «Про окуповані території». Грузинська влада заявляє, що відтепер не розглядатиме Росію як посередника при врегулюванні конфліктів в Абхазії і Південній Осетії. Ці території називають «окупованими ворогом».

Міністр із реінтеграції Грузії Тімур Якобашвілі порадив громадянам утриматися від поїздок у райони західної частини країни, де перебувають російські війська, оскільки там, за його словами, неможливо їх убезпечити.

«Президент Медведєв заявив про завершення бойових дій, але для нас бойові дії завершаться тоді, коли останній окупант покине територію нашої країни.Та ми не можемо перетворювати свій народ у камікадзе. Росія ввела у Південну Осетію 30-тисячне угруповання і близько тисячі одиниць військової техніки», – наголосив Тімур Якобашвілі.

Президент Росії Дмитро Медведєв у вівторок зранку оголосив про припинення «операції з примусу до миру» в Південні Осетії, оскільки, за його словами, «агресор покараний і зазнав дуже значних втрат». Але при виникненні осередків насильства в зоні конфлікту російські військові повинні знищувати тих, хто чинитиме опір, сказав він.

Пізніше президент Росії назвав умови переговорів про врегулювання в Південній Осетії.

Дмитро Медведєв заявив, що готовий говорити про мирне врегулювання в Південній Осетії при забезпеченні двох умов: підписанні договору про невикористання сили і виведенні з регіону грузинських сил.

Про це Медведєв заявив у перебігу переговорів з президентом Франції Ніколя Саркозі, який прибув до Москви для обговорення запропонованого Парижем мирного плану. Він передбачає припинення вогню і виведення всіх грузинських і російських формувань із Південної Осетії.

Раніше у вівторок російський міністр закордонних справ Сергій Лавров на прес-конференції у Москві заявив, що Росія не намагається позбавити президента Саакашвілі влади, але зауважив, що ситуація покращиться, якщо грузинський лідер зречеться влади.

Міністр також наголосив, що Москва не погодиться на мирні пропозиції Європейського Союзу та ОБСЄ, якщо вони будуть передбачати присутність грузинських збройних сил у складі миротворчого контингенту в регіоні.

********
Грузія виходить із СНД і закликає Україну наслідувати її приклад

Грузія ухвалила рішення вийти зі Співдружності Незалежних Держав і закликає Україну наслідувати її приклад.

Про це заявив президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, виступаючи у вівторок на мітингу в Тбілісі.

«Ми ухвалили рішення, що Грузія виходить із СНД... Ми закликаємо Україну й інші країни залишити організацію Співдружність Незалежних Держав, де домінуючу роль виконує Росія», – сказав Міхеїл Саакашвілі.

За його словами, відповідне рішення було ухвалене після консультацій з головою парламенту. «Ми остаточно прощаємось із Радянським Союзом. Радянський Союз сюди ніколи не повернеться», – наголосив президент Грузії.

Він також заявив про те, що Грузія денонсує угоду про миротворчу операцію в Абхазії і оголошує Абхазію та Південну Осетію окупованими територіями.

«Наше рішення – денонсація миротворчої місії в Абхазії, про що я вже заявив Президентові Америки й іншим лідерам світу. Наше рішення – оголосити російську армію в Абхазії окупаційною армією в Абхазії і оголосити Абхазію та Південну Осетію окупованими територіями», – заявив Міхеїл Саакашвілі.

«Доти, доки останній окупант буде на грузинській землі, жодний грузин не заспокоїться», – сказав президент Грузії.
XS
SM
MD
LG