Доступність посилання

ТОП новини

Україна – єдина держава на теренах СНД, яка відкрито стала на захист Грузії (європейська преса)


Прага – Європейські газети пишуть про можливі глобальні наслідки воєнного конфлікту у Південній Осетії і вважають, що, хто б не був ініціатором початку воєнних дій, «Росія зацікавлена у тому, щоб перешкоджати у вирішенні конфлікту». Деякі оглядачі вважають, що найбільше може програти у цій війні президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, бо він зробив дуже високі ставки. Деякі газети зауважують, що Україна стала чи не єдиною державою СНД, яка відкрито стала на бік Грузії.

Французька «Монд» переконана, що хто б не був винуватцем початку нинішніх воєнних дій у Південній Осетії, «Росія зацікавлена у тому, щоб перешкоджати розв’язанню конфлікту. Відволікаючий маневр у Південній Осетії дозволить Москві забезпечити собі засоби політичного і воєнного тиску на Грузію, а також сприяє задумам перешкодити вступові Грузії до НАТО», – наголошує французька газета. Це ж видання переконане, що «Західні держави тут демонструють своє безсилля. Вони не в змозі відкрито закликати Грузію поступитися російському тискові і не в змозі вплинути на Москву».

Німецька «Ді Вельт» вважає, що Міхеїл Саакашвілі сам вирішив розв’язати «заморожений конфлікт» вогнем. Газета також інформує про воєнну безперспективність високої ставки грузинського лідера та його приреченість на поразку в цій війні. «Ді Вельт» також переконана, що «своїм вторгненням у Південну Осетію Саакашвілі перетворив шанс його країни стати частиною Заходу на купу уламків».

Лондонська «Таймс» пише, що ця війна між Росією і Грузією може з локальної перетворитися у повномасштабну і ускладнити й без того непрості стосунки між Росією, Європою та США. «Таймс» також вважає, що Росія, на перший погляд, нібито все прорахувала у тому плані, що «зможе дестабілізувати ситуацію в Грузії, тоді як США у даній ситуації не здатні фактично ні на що». На думку цієї газети, війна з боку Росії має дві мети: не пустити Грузію в НАТО і поставити на місце Захід із його втручанням. Однак, як зауважує «Таймс», «Москва грає з вогнем – подібна стратегія може вийти з-під контролю».

Московська газета «Комерсант» звертає увагу, що «Україна стала чи не єдиною країною на теренах СНД, яка відкрито стала на бік Грузії і поставила перед Москвою вимогу негайно вивести її війська з Грузії». Газета також називає сміливою заяву України про можливе заблокування повернення російських військових кораблів з Чорноморського флоту до Севастополя, якщо ці війська братимуть участь у блокаді морських кордонів Грузії.

«Російська Газета» наводить думки експертів про те, що Україна ризикує надовго зіпсувати стосунки з Москвою через Грузію, і тут багато залежить від подальшої позиції Києва, чи вдасться йому переконати Москву у своїй позитивній ролі посередника в цій війні. Це видання також прогнозує, що позиція України у протистоянні між Росією та Грузією дуже сильно вплине на політичну ситуацію в Києві восени.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.
XS
SM
MD
LG