Доступність посилання

ТОП новини

Рада Федерації і Держдума закликають Медведєва визнати незалежність Південної Осетії та Абхазії


Едуард Кокойти і Сергій Миронов перед засіданням Ради федерації в Москві 25 серпня 2008р.
Едуард Кокойти і Сергій Миронов перед засіданням Ради федерації в Москві 25 серпня 2008р.

Верхня палата – Рада Федерації та Державна Дума Росії одноголосно сьогодні підтримали визнання незалежності грузинських автономних територій – Південної Осетії та Абхазії.

Російські законодавці ухвалили звернення до президента Росії Дмитра Медведєва з пропозицією визнати незалежність від Грузії двох її регіонів, що були в центрі недавнього збройного конфлікту між Росією та Грузією.

В одноголосно ухваленому сьогодні зверненні російського парламенту зазначається, що Рада Федерації підтримує політику щодо Південної Осетії та Абхазії, яку проводить президент Росії Дмитро Медведєв.
Борис Ґризлов: Кавказ завжди був і буде в зоні російських стратегічних інтересів, і вони будуть реалізовані, незважаючи на будь-які заяви з найвищих зарубіжних трибун.

«Для народів Південної Осетії та Абхазії існують всі права для отримання незалежності. Однією з головних правових основ визнання незалежності є базовий принцип міжнародного права – права народів на самовизначення», – зазначив спікер Сенату Сергій Миронов.

Зі свого боку спікер нижньої палати – Державної думи Росії Борис Ґризлов заявив: «Кавказ завжди був і буде в зоні російських стратегічних інтересів, і вони будуть реалізовані, незважаючи на будь-які заяви з найвищих зарубіжних трибун».

Виступаючи на засіданні Ради Федерації в Москві, лідер невизнаної південно-осетинської республіки Едуард Кокойти заявив: «Ми маємо більше політично-правових підстав, ніж Косово, для визнання нашої незалежності». Кокойти пояснив, щоб під словом «ми» він має на увазі Південну Осетію та Абхазію.
Російські збройні сили у Цхінвалі, Південна Осетія. 25 серпня 2008р.


З проханням про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії звернулися до президента Росії, Держдуми та Ради Федерації лідери двох невизнаних республік у складі Грузії.

У середині серпня під час зустрічі з Едуардом Кокойти та Сергієм Багапшем президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Москва підтримає будь-яке рішення Південної Осетії та Абхазії щодо їхнього статусу і виступатиме його гарантом.

Остаточне рішення щодо визнання Росією незалежності Південної Осетії та Абхазії має ухвалити президент Росії.

Кремлівське керівництво підтримувало південноосетинських сепаратистів фінансово, політично та надавало зброю.

Південна Осетія та Абхазія, підтримувані Росією, оголосили про свою незалежність на початку дев’яностих років. Однак досі ані Російська федерація, ані жодна інша країна-член ООН не визнали незалежність цих двох сепаратистських грузинських автономних територій.

Саміт ЄС щодо ситуації в Грузії призначили на 1 вересня

Можливе визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії Росією не підтримує уряд Німеччини. «Суверенітет та територіальна цілісність Грузії не підлягає сумніву», – заявив віце-речник уряду Томас Штег на прес-конференції сьогодні.

За словами Томаса Штега, «рішення Ради Федерації суперечить цьому принципу».

Віце-речник уряду Німеччини наголосив, що хоча звернення не є обов'язковим до виконання, Берлін «занепокоєний» цим кроком і вважає, що це рішення не сприяє миру в регіоні.

Як повідомила канцелярія президента Франції Ніколя Саркозі, саміт ЄС щодо ситуації в Грузії призначили на 1 вересня. Франція зараз головує в Євросоюзі.

На саміті розглядатимуть також відносини між Європейським Союзом та Росією.З ініціативою скликати саміт ЄС у зв’язку з недавнім російсько-грузинським конфліктом виступили декілька країн Євросоюзу.

Тим часом в інтерв’ю британській газеті «Financial Times» президент Грузії Міхеїл Саакашвілі сказав, що збитки Грузії від конфлікту з Росією становлять близько двох мільярдів доларів. За його словами, настільки постраждала інфраструктура країни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG