Доступність посилання

ТОП новини

Співдоповідач ПАРЄ: Росія і Грузія повинні дотримуватись принципів Ради Європи


«Росія і Грузія є членами Ради Європи і мають дотримуватися принципів, які відстоює Організація», – заявив по закінченню візиту до Москви і Північної Осетії Люк Ван ден Бранде, співдоповідач ПАРЄ зі спостереження за дотриманнями Росією своїх обов’язків і зобов’язань.

Ван ден Бранде каже, що був вражений розповідями біженців про те, що, за їхніми словами, відбувалися «масові обстріли і бомбардування Цхінвалі без розрізнення цілей, а також руйнування житлових районів». Водночас він засудив «неспівмірну відповідь російських військ». Сам представник ПАРЄ відвідав тільки Росію – Москву й Північну Осетію, а в Грузії, й зокрема в Південній Осетії, не був.

За його словами, «правда є основою для примирення. Дуже важливо, щоб точна інформація про людські втрати була надана російському і грузинському населенню». Співдоповідач висловив надію на якнайшвидше налагодження з цією метою тісної співпраці між російською і грузинською владами.

«Найважливіше – відновити довіру, а це дуже складне завдання, яке потребує часу і Парламентська асамблея може зі свого боку сприяти цьому», – заявив Ван ден Бранде.
XS
SM
MD
LG