Доступність посилання

ТОП новини

Україна може стати наступною ціллю Росії – ЄС


Відтак Європейський Союз має висловити Україні чітку підтримку її майбутнього членства, щоб відвернути таку можливість, заявив комісар ЄС із розширення Оллі Рен.

«Україна може стати наступною ціллю політичного тиску Росії, доктрина якої щодо її найближчих сусідів викликає згадки про політику сфер впливу», – сказав єврокомісар, представник Фінляндії, у виступі перед послами Фінляндії до інших країн у Хельсінкі.

«Тому з погляду стабільності важливо, щоб ЄС дав чіткий політичний сигнал, що інтеграція України в Євросоюз можлива, якщо вона продовжить цілеспрямоване здійснення реформ відповідно до європейських цінностей», – цитує виступ Рена агентство AFP.

Він додав, що дискусії про саме членство України в нинішній момент іще не на часі, але наголосив, що ЄС «не має казати Україні «ніколи».

Рен звернув увагу, що темпи реформ в Україні можуть уповільнитися, якщо вона не бачитиме можливості вступити до ЄС.

А конфлікт у Грузії лише нагадує, що найбільшим зовнішньополітичним викликом для Євросоюзу є його відносини з Росією, сказав комісар.

Він звинуватив Москву в свідомому створенні напруженості в регіоні й наголосив: «Ми мусимо визнати, що Росія вжила воєнну силу щодо свого суверенного сусіда і створила загрозу її демократичній владі».
XS
SM
MD
LG