Доступність посилання

ТОП новини

Заходи безпеки на охоплених пожежею артскладах у Лозовій посилюють


Людей евакуюють чи готуються евакуювати в радіусі до 5 кілометрів від місця пожежі, де вибухають боєприпаси. Йдеться про містечко військової частини, навколишні села й селища і прилеглі райони міста Лозової Харківської області.

А пасажирські потяги з магістральної залізниці, що йде через станцію Лозова на Харківщині, пускають об’їзним шляхом, бо вона ближче за 5 кілометрів до місця вибухів. Водночас товарні поїзди далі йдуть звичним шляхом.

На ліквідації пожежі, яка охопила близько чверті території складів, працюють 130 рятівників, 35 одиниць техніки МНС і 2 пожежні танки Міноборони, повідомили пізно ввечері в середу; готуються стати до праці додаткові сили й спецтехніка, серед якої ще 6 пожежних танків. Водночас, за повідомленнями з місця події, нині власне гасіння пожежі неможливе через вибухи.

Контроль за ситуацією взяв на себе особисто Президент Віктор Ющенко. А ввечері в середу в Києві відбулося надзвичайне засідання урядової комісії з надзвичайних ситуацій у зв’язку з пожежею. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, яка очолила засідання, заявила, що всі найпесимістичніші сценарії подій прораховані, тактика дій влади розроблена для різноманітних варіантів і після вжитих заходів жодної небезпеки для населення немає.

За даними на ніч на четвер, вибухи легко поранили одного військовослужбовця, якого привезли до шпиталю, але він відмовився від допомоги й повернувся до частини.

Пожежа на складах боєприпасів на околиці Лозової спалахнула вдень у середу, як вважають, від займання сухої трави в спекотну погоду з сильним вітром.

Загалом в арсеналі, частина якого горить, зберігається майже 100 тисяч тон різноманітних боєприпасів.
XS
SM
MD
LG