Доступність посилання

ТОП новини

Росія не отримала бажаної підтримки від ШОС щодо Грузії


Країни-учасниці Шанхайської організації співпраці на догоду Москві заявили про підтримку «активної ролі Росії в сприянні мирові й співпраці в регіоні», але не висловили такої підтримки односторонньому визнанню Росією незалежності сепаратистських регіонів Грузії, абхазького й південноосетинського.

Водночас у підсумковій декларації саміту Організації, який відбувся в столиці Таджикистану Душанбе, висловлено глибоку стурбованість через напруженість навколо Грузії.

«Ставка винятково на силове вирішення не має перспективи, суперечить комплексному врегулюванню локальних конфліктів», – мовиться в документі.

Керівники країн-учасниць ШОС також заявили про свою відданість принципам поваги до історичних і культурних традицій кожної країни й зусиллям, що «спрямовані на збереження єдності держави й її територіальної цілісності».

Попри таку декларацію, президент Росії Дмитро Медведєв висловив задоволення тим, що, за його словами, країни-члени ШОС підтримали Росію в її діях у Грузії.

Членами Шанхайської організації співпраці нині є Росія, Китай, Казахстан, Киргизстан і Узбекистан, а статус спостерігачів мають Індія, Пакистан, Іран і Монголія.
XS
SM
MD
LG