Доступність посилання

ТОП новини

Бажання мандрувати у Сашка Положинського відбиває проблема віз


Львів - «Європейські дні добросусідства» розпочалися сьогодні на українсько-польському кордоні велопробігом. Українці та поляки музикою, спортом, дискусіями висловлюють своє прагнення будувати мости, а не залізний мур між народами, які творять Європейську спільноту. У рамках днів добросусідства, у суботу, відбудеться концерт відомих польських та українських виконавців, і на його час дроти на пункті перетину кордону демонтують. Визначені також і лауреати Капітули українсько-польського поєднання - польський режисер Єжи Гофман і український актор Богдан Ступка.

На українсько-польському кордоні плавають дві риби одночасно територією України та ЄС. Перформенс символізує ідею заходу – відкритий і приязний кордон.

Однак реалії значно сумніші: між Україною та Польщею існує кордон, який роз’єднує. У цьому переконані організатори днів добросусідства – громадські активісти, духовенство – по обидва боки колючого дроту.

«Як зробити кордон ЄС відкритим та привітним?» – головна тема дебатів у ці дні між польськими та українськими політиками.

«Перспективи України в євроінтеграції не дуже великі…»

Як тільки Україна та Польща здобули право на проведення чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, одразу ж у Львові та Любліні виникла ідея спільного концерту українських і польських виконавців на кордоні у селах Угринів-Долгобичів, де до 2012 року мають збудувати спільний пункт контролю.

Сцену встановлюють на самісінькій лінії кордону. Своїм мистецтвом українські та польські музиканти закликатимуть до поєднання, зміцнення українсько-польської співпраці та євроінтеграції.

Сашко Положинський
Однак митці мало що можуть зробити для відкритості кордону між Україною та ЄС, вважає учасник концерту, лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський.

«Перспективи України в євроінтеграції, – каже Сашко, – не дуже великі на даний момент, такої України, якою вона зараз є в таку Європу, яка вона є. Треба, щоб Європа змінилась на краще, або ж щоб Україна змінилась настільки, щоб її запрошували в ЄС, а вона ще подумала, йти чи ні».

Ой, уже ті візи...

Останнім часом Сашко мало подорожує за кордон. Нині отримати шенгенську візу, каже, значно складніше, а це є наслідком голослівних заяв щодо євроінтеграції України. «Коли постає питання візи, то у мене відразу виникає небажання цим займатись. Якщо нас хочуть запросити за кордон з концертом, я погоджуюсь лише тоді, коли організатор візові питання бере повністю на себе», – каже Положинський.

До слова, у прес-конференції з нагоди європейських днів добросусідства візьмуть участь лише ті українські журналісти, які мають візу. А щоб її отримати у польському консульстві у Львові, потрібно вистояти у черзі не один день. А тому тільки українські риби (і не тільки з перформенсу!) мають нині таку щасливу нагоду – відкритий світ.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG