Доступність посилання

ТОП новини

Політична криза в Україні вигідна лише Росії (європейська преса)


Прага – Переважна більшість європейських газет фактично не ставить під сумнів швидкий розвал демократичної коаліції в Україні. Чимало оглядачів вважають, що криза в Грузії лише загострила ті політичні проблеми, які вже давно існували в українській політиці. Багато видань схильні вважати, що нинішня політична криза і можливий остаточний розвал демократичної влади в Україні відкинуть державу на кілька років назад у її зовнішній політиці, а це вигідно лише Москві.

Впливова «Файненшел Таймс» вважає, що «прозахідна коаліція в Україні вчора рухнула і призвела до політичного хаосу та невизначеності в державі. Це вдарило по фінансових ринках і підірвало нещодавні спроби західних лідерів продемонструвати свою підтримку Києву після вторгнення Росії в Грузію». Лондонська газета вказує на те, що коаліційний колапс стався в Україні саме під час найважливіших міжнародних подій, коли йдеться про підтримку Києва з боку Заходу в період все більшого економічного та політичного тиску з боку Росії.

«Файненшел Таймс» не виключає, що «нова коаліція, яка мала б бути створена упродовж 40 днів, щоб уникнути дострокових парламентських виборів, може включати в себе опозиційні партії промосковського спрямування».

Загострення політичного протистояння в боротьбі за президентське крісло в Україні на виборах, що відбудуться наприкінці 2009 року, може дорого обійтися Вікторові Ющенкові, бо рейтинг його політичної сили сьогодні дуже відстає від рейтингу конкурентів, вказує «Файненшел Таймс».

Італійська «Ла Стампа» сумнівається у створенні нової коаліції в українському парламенті , бо, як вказує газета, Янукович – це «постійний суперник Тимошенко, тому формальний альянс між ними виглядає нереальним». «Ла Стампа» висловлює думку, що політичний хаос в Україні – це те, «до чого так прагне Москва».

Австрійська «Дер Штандард» вважає, що нинішня політична криза в Україні «відверто недоречна». «Зараз потрібна згуртованість, а не передвиборча компанія», – пише австрійський часопис. «Дер Штандард» не виключає, що за десять днів обдумування ситуації партії демократичної коаліції мають шанс щось змінити на краще.

Естонська «Постімеес» зі співчуттям зауважує, що через політичну нездатність української влади Київ «все глибше поринає в болото» і «сумно констатувати, що за чотири роки політичні очікування плодів Помаранчевої революції сьогодні просто вмирають».

В умовах зростання загроз з боку Росії, на думку естонської газети, Києву може допомогти лише внутрішня єдність. «Постімеес» вважає, що саме зараз Захід має рішуче підтримати Україну в її просуванні на шляху реформ.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG