Доступність посилання

ТОП новини

Форум видавців у Львові: це більше 200 презентацій та акцій


Львів – Львів готується до 15 форуму видавців, який триватиме з 11 до 14 вересня. Уже зареєструвались більше 600 учасників і заплановані понад 200 літературно-мистецьких акцій. Однак світові літературні зірки на форумі не будуть. Хоча приїдуть десятки письменників, які популярні і знані у Європі, але невідомі українському читачеві. Адже перекладацька справа в Україні – у жалюгідному стані.

Скільки книг видається в Україні, а головне скільки продається – цього не знає ніхто. Однак лише за кількістю проданих книг можна говорити про попит, загалом, на українську книжку. На форумі спробують проаналізувати ринок продажу. У цьому допомагатиме відомий польський експерт Лукаш Ґолембєвський. Письменник 10 років займається статистикою книжкового ринку у Польщі.

Український читач не знає сучасної світової літератури

Читання-тандеми, читання-марафони, авторські зустрічі, і низка вечорів «Українська антологія» відбудуться у рамках Міжнародного літературного фестивалю. У ньому візьмуть участь відома у Франції, але зовсім незнана в Україні, Катрін Панколь, як і болгарська письменниця Теодора Дімова, і норвежка Вігдіс Йорт, полька Сильвія Хутнік, відомі для читачів українські письменники, а також велика група російських літераторів. Серед них культовий російський письменник Володимир Сорокін, відомий романом-утопією «Цукровий Кремль». Очікують у Львові грузинського поета Давіда-Дефі Гогібедашвілі, який був у числі перших, хто одягнув військову форму на захист незалежності Грузії.

Президент форму видавців Олександра Коваль, каже, що через мізерні переклади в Україні, між українським читачем і світовою літературою щороку створюється усе більший бар’єр. Для прикладу, в Естонії, де мешкає близько мільйона чотириста тисяч населення, у книгарнях є усі перекладені книжки, про які говорять у світ. В Україні видається тисяча назв перекладної літератури на рік, а в Кореї 14 тисяч, констатувала пані Коваль.

З бюджету фінансують книжки чиновників і депутатів

850 тисяч гривень виділені цього року з обласного бюджету на книговидання. Однак, які саме книжки видали і які видавництва, таємниця за сімома замками у стінах обласної ради та адміністрації. За усі роки, відколи проводиться форум у Львові, жодна книжка, видана за бюджетні кошти, не була визнана кращою.
Посадовці міста та області фінансують з бюджету книжки чиновників і депутатів - Юрко Винничук


Голова Львівської ОДА Микола Кміть не зміг відповісти, чому чиновники, а не шляхом конкурсу, вирішують, які книжки і яких авторів видавати за бюджетні гроші. «У мене є питання про те, куди в області розподіляються кошти, але я обійняв посаду, коли бюджет був ухвалени», – виправдовувався керівник області, але пообіцяв, що наступного року фінансуватимуть книги талановитих літераторів.

Водночас письменник Юрко Винничук сказав Радіо Свобода, що посадовці міста та області фінансують з бюджету книжки чиновників і депутатів.

«Таких дурниць багато. Мене болить інше, що є скільки старих книг і журналів, які просто розсипаються по бібліотеках і їх треба перевидавати, але такі проекти не мають фінансової підтримки ні в мерії, ні в області», – зазначив письменик.

Однак на форумі говоритимуть не лише про проблеми, а обіцяють подарувати 4 дні свята української книжки, цікаві зустрічі з письменниками і несподіване урочисте відкриття, режисером дійства якого є почесний гість форуму Роман Віктюк.

(Львів – Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG