Доступність посилання

ТОП новини

Ричард Чейні проводить переговори з керівниками України


Річард Чейні підчас церемонії зустрічі в аеропорту Бориспіль. 4 вересня 2008 р.
Річард Чейні підчас церемонії зустрічі в аеропорту Бориспіль. 4 вересня 2008 р.

У Києві розпочалась зустріч Президента України Віктора Ющенка з віце-президентом США Ричардом Чейні. Зустріч Юлії Тимошенко і Ричарда Чейні тривала 40 хвилин замість 20 хвилин, запланованих програмою.

На початку зустрічі з Президентом України віце-президент США Ричард Чейні високо оцінив зміни в Україні, які сталися від часу його попереднього візиту 20 років тому.

Віктор Ющенко ж сказав, що Україна «надзвичайно високо» цінує стратегічні двосторонні відносини зі США.

Із більшості позицій, серед того й щодо Грузії, в України є порозуміння зі Сполученими Штатами і Європейським Союзом, сказав він і висловив упевненість, що ситуація в Грузії буде врегульована мирним шляхом.

Президент України наголосив, що він поділяє критичне ставлення США до воєнної інтервенції Росії в Грузії.

Іще до початку зустрічі прес-служба Президента повідомила, що Віктор Ющенко і Ричард Чейні мають намір оцінити як неприйнятне рішення Росії про визнання незалежності грузинських регіонів Південної Осетії й Абхазії.

Сторони обговорять питання євроатлантичної інтеграції України, тому що після подій у Грузії Україна не може почуватися в безпеці, не будучи частиною ефективної міжнародної системи безпеки, якою є НАТО, мовиться у повідомленні прес-служби Президента.

Зустріч Президента України з віце-президентом США розпочалася віч-на-віч, відтак пройдуть переговори у розширеному складі, за участі міністра закордонних справ Володимира Огризка, міністра оборони Юрія Єханурова й заступника голови Секретаріату Андрія Гончарука.

Сторони мають намір обговорити й низку питань співпраці України з США, зокрема, економічної, а також шляхи взаємодії у сфері енергетики та енергетичної безпеки.

Зустріч Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко і віце-президента США Ричарда Чейні тривала 40 хвилин замість 20 хвилин, запланованих програмою.

Юлія Тимошенко та Ричард Чейні під час зустрічі української та американської делегацій у розширеному складі у Києві обговорили питання регіональної безпеки, збереження стабільності в регіоні та в Україні, а також можливості диверсифікації джерел постачання енергоносіїв, повідомила прес-секретар голови українського уряду Марина Сорока.

Речниця адміністрації США Меґан Мітчел, зі свого боку, звернула увагу, що віце-президент США визнав: нині для України настав непростий час через останні дії Росії.

Пізніше сьогодні Чейні публічно повторить підтримку Сполученими Штатами України, сказала вона.

Ричард Чейні прибув до Києва з Тбілісі, де вчора висловив підтримку Грузії з боку Сполучених Штатів Америки.

За його словами, Грузія може розраховувати на постійну підтримку й допомогу США після війни, яку розв'язала минулого місяця Росія.

«В Америці грузини мають надійного і вірного друга», – заявив Чейні.

Віце-президент США також заявив президентові Грузії Міхеїлові Саакашвілі, що Вашингтон «повністю підтримує» зусилля Тбілісі, спрямовані на вступ до НАТО.

У середу американський віце-президент був в Азербайджані, де сказав президентові Ільгамові Алієву, що США глибоко зацікавлені в добробуті й безпеці своїх союзників у кавказькому регіоні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG