Доступність посилання

ТОП новини

ОДКБ не підтримала визнання Росією грузинських регіонів


На саміті Організації Договору про колективну безпеку вирішили, що кожна країна-учасниця самостійно вирішуватиме, що їй робити з визнанням незалежності південноосетинського й абхазького регіонів Грузії.

Натомість, як заявив після закінчення цього саміту, Ради колективної безпеки ОДКБ, в Москві президент Росії Дмитро Медведєв, партнери в цій Організації «дали однозначно негативну оцінку діям Грузії, агресії Грузії в Південній Осетії» і підтримали «активну роль Росії» в конфлікті у Грузії.

Росія звинувачує Грузію, що та, мовляв, «здійснила агресію» проти свого південноосетинського регіону, і виправдовує свої дії й домагається такої позиції й від своїх союзників.

Раніше інше створене Росією регіональне об’єднання, Шанхайська організація співпраці, теж не підтримало визнання Росією незалежності цих сепаратистських регіонів Грузії.

Наразі Південну Осетію й Абхазію не визнав за самостійні держави ніхто, крім Росії; процедуру підготовки до визнання почала влада Нікарагуа, що стоїть на проросійських позиціях.

До Організації Договору про колективну безпеку, неофіційно відомої також як «Ташкентський договір», належать Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан та Узбекистан.
XS
SM
MD
LG