Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз закликає Україну припинити суперечки


Українську тему напередодні саміту Україна – ЄС обговорили, серед інших, міністри закордонних справ країн Європейського Союзу на своїй неформальній зустрічі в п’ятницю в Авіньйоні у Франції.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив сподівання, що «політичні лідери в Україні оберуть шлях, який поверне країну до можливості вести переговори» з ЄС.

Згадуючи про «політичні чвари останніх місяців» в Україні, він наголосив: «Це має змінитися, і, сподіваюся, шляхи до цього знайдуть».

Міністр закордонних справ Великої Британії Дейвід Мілібанд теж заявив: «Очевидно, важливою відповідальністю українських керівників є те, щоб політичні суперечки не переросли в національний розкол».

Але сам запланований на 9 вересня у французькому Евіані саміт Україна – ЄС переносити не планують. Його запланували вже давно, і змінити всі плани було б непросто, говорять представники Франції, яка нині головує в ЄС.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що «політична бійка» між політичними силами в Києві «може наробити галасу, … але це й є демократія».

Верховний уповноважений ЄС зі спільної зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єр Солана заявив, що за нинішнього становища в Україні саміт стає «важливішим, ніж будь-коли».

Але, наголосив міністр закордонних справ Фінляндії Александер Стубб, давати Україні перспективи членства в ЄС зараз «було б занадто». «Треба робити по одному кроку за раз і бути дуже обережним», – сказав він.
XS
SM
MD
LG