Доступність посилання

ТОП новини

США пом’якшили деякі санкції щодо Білорусі


Як повідомили в п’ятницю в посольстві Сполучених Штатів у Мінську, ще в четвер Міністерство фінансів США на півроку зняло санкції з двох білоруських підприємств.

Відтак до 2 березня наступного року американцям не буде заборонено мати справи з цими компаніями, що належать до контрольованого білоруською державою концерну «Белнафтахім».

США запровадили свої санкції майже 10 місяців тому через переслідування в Білорусі інакодумців. Минулого ж місяця в Білорусі звільнили з ув’язнення кількох політв’язнів.

Речник МЗС Білорусі назвав рішення США «кроком у правильному напрямку».

Згадані санкції привели до «дипломатичної війни» між Вашингтоном і Мінськом навесні цього року, коли Білорусь змушувала США відкликати посла і кілька разів скорочувати кількість дипломатичних працівників свого посольства.

Водночас залишаються чинними всі інші санкції щодо інших підприємств концерну«Белнафтахім», як і далі залишається заблоковане майно згаданих двох компаній.

Так само нічого не змінилося і в інших американських санкціях щодо Білорусі, які стосуються чільних урядовців країни, – таких, як заборона видавати їм візи чи блокування їхніх рахунків.
XS
SM
MD
LG