Доступність посилання

ТОП новини

Україна і ЄС домовилися укласти угоду про асоціацію


Домовленості про таку нову посилену угоду досягли в перебігу саміту Україна – ЄС у Парижі, заявив президент Франції, яка головує в Євросоюзі, Ніколя Саркозі на спільній прес-конференції з президентом України Віктором Ющенком та головою Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу після закінчення саміту.

Президент Ющенко висловив думку, що цю угоду сторони підпишуть у другій половині 2009 року.

«Закладена в цій угоді філософія збігається з угодами про асоціацію з Європейським Союзом, які в 1990-ті роки укладалися з такими країнами, що сьогодні ввійшли до складу Європейського Союзу. Нас тішить така амбіція і такий характер цієї угоди», – сказав Віктор Ющенко.

Водночас пропонована Україні угода не містить обіцянок можливого членства України в ЄС. Угоди про асоціацію Євросоюз укладає не тільки з перспективними претендентами на вступ, а й із країнами, які взагалі не має наміру приймати до свого складу.

Як заявив із цього приводу Ніколя Саркозі, «Це був максимум, який ми могли запропонувати. Але, вважаю, це був істотний крок».

За підсумками саміту досягнено домовленості замінити План дій Україна – ЄС на новий інструмент співпраці. «Це є крок вперед до наповнення наших відносин конкретними проектами», – сказав Президент України.

Також досягли домовленості почати переговори на експертному рівні щодо можливості скасування візового режиму до ЄС для громадян України.

За сподіваннями Віктора Ющенка, 2009 року буде зафіксовано створення повномасштабної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Він повідомив, що під час саміту обговорено ситуацію в Грузії, і позиції сторін з цього питання зафіксовані в окремій заяві.

Як важливий момент Президент відзначив, що у спільній заяві за підсумками саміту ЄС заявив про цілковиту підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Віктор Ющенко, оцінюючи результати саміту в Парижі, назвав його історичним для відносин України і ЄС.
XS
SM
MD
LG