Доступність посилання

ТОП новини

Президент стурбований участю Чорноморського флоту Росії в боях у Грузії


Віктор Ющенко повідомив, що під час саміту Україна – ЄС у Парижі обговорили й ситуацію в Грузії, і позиції сторін із цього питання зафіксовані в окремій заяві.

Відповідаючи на запитання журналістів після саміту, Віктор Ющенко зазначив: «Ми виходимо з того, що використання Чорноморського флоту таким способом, як він був вжитий під час військових подій, формує загрозу національним інтересам України, бо через такий механізм, через використання військових сил іноземних держав, які дислокуються на території України, коли ці сили використовуються в військовому конфлікті на території третьої держави, безумовно, пасивно в цей конфлікт втягується й Україна».

За словами Президента, «на жаль, система домовленостей, яка сьогодні існує, в тому числі і за темою тимчасового перебування російського Чорноморського флоту до 2017 року, не регулює ці питання. Ми цим стурбовані і сьогодні порушуємо питання про такі переговори, щоб сформулювати точніше особливості використання російського Чорноморського флоту, який базується на військовій базі в місті Севастополі».

Як важливий момент Президент України відзначив, що у спільній заяві за підсумками саміту ЄС заявлено про цілковиту підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. А Президент Франції наголосив, що з погляду ЄС територіальна цілісність України «абсолютно не надається до обговорення».

Віктор Ющенко, оцінюючи результати саміту в Парижі, назвав його історичним для відносин України і ЄС.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG