П’єр Кассар із бельгійської федеральної агенції безпеки харчових продуктів повідомив, що компанія-відправник, зазначена в документах, справді існує в Бельгії, проте вона навідріз відмовляється брати на себе будь-яку відповідальність.
«Ідеться про звичайну підробку сертифікатів якості. Тобто, вочевидь, саме бельгійські сертифікати були зімітовані», – вважає представник бельгійської агенції безпеки харчових продуктів.
М’ясо зіпсоване, проте без діоксину
Як відомо, в 1999 році в Євросоюзі та прилеглих країнах спалахнула так звана «діоксинова криза». У пташиному м’ясі, що перероблялося на корм для худоби, тоді знайшли сліди діоксинів – високоотруйних хімічних сполук, небезпечних, зокрема, тим, що вони провокують ріст ракових пухлин.
Наразі йдеться про величезну партію замороженого м’яса, частина якого могла бути заготовлена ще наприкінці 1990-х років. Тому існують припущення, що воно може містити діоксин.
П’єр Кассар, однак, відкидає цю гіпотезу. «Немає жодного сліду, що підтверджував би, що це м’ясо має стосунок до «діоксинової кризи», – офіційно заявив він.
Проте місцеві мешканці все частіше висловлюють побоювання, що на прилавки магазинів та в кафе таки можуть потрапити фрикадельки та гамбургери з недоброякісного м’яса.
Тим часом П’єр Кассар переконує в зворотньому: мовляв, у Європі шлях м’яса від заготівника до споживача дуже ретельно контролюється.
«Збут зіпсованого м’яса може статися. Такі випадки, безперечно, бувають. Проте саме для цього існують наші контрольні служби, а стеження за походженням м’яса організоване так, що шахраювати з цим стає все складніше», – запевняє урядовець.
Триває українсько-бельгійське слідство
Розпочате спільне розслідування. Його ведуть бельгійські та українські слідчі.
Як повідомили Радіо Свобода в прес-службі федеральної прокуратури Бельгії, на сьогодні ще не встановлено справжніх організаторів перевезень небезпечного м’яса. Один із українських підприємців, що, як виявилося, мав стосунок до цієї справи, переховується від правоохоронців.
Згідно з попередніми припущеннями, це справа рук однієї фірми, що мала свої філії в декількох країнах Європейського Союзу.
(Брюссель – Прага – Київ)