Доступність посилання

ТОП новини
05 червня 2020, Київ 19:17

Чехія і США підписують договір про умови перебування американських вояків на радарній базі


Прага – Сьогодні в Лондоні міністри оборони Чехії й США Власта Парканова і Роберт Ґейтс мають підписати Договір про умови перебування американських вояків на радарній базі на чеських теренах. Водночас підпишуть Декаларцію про стратегічну співпрацю між Чехією і США.

Договір між Чехією і Сполученими Штатами, більше відомий за англійським скороченням SOFA, є додатком до головного Договору про розміщення радару в Чехії, який 8 липня цього року підписали в Празі державний секретар США Кондоліза Райс і чеський міністр закордонних справ Карел Шварценберґ.

Договір SOFA докладно обумовлює правила праці американських вояків на базі протиракетної оборони США в Чехії. У ньому, зокрема, зазначено, що радар і ділянка, на якій він має бути встановлений, будуть власністю Чеської Республіки. Чеська сторона також нестиме відповідальність за зовнішню безпеку бази, а американська – за внутрішню.

Радар системи протиракетної оборони США має бути встановлений на військовому полігоні Брди приблизно за 90 кілометрів на південний захід від Праги.

Сьогодні у Лондоні також мають підписати й Декларацію про стратегічне партнерство між США і Чехією.

І головний Договір про розміщення американського радару в Чехії, і додатковий договір SOFA про умови праці американських вояків іще має схвалити Парламент Чехії. Перші слухання заплановані на жовтень, остаточне голосування з цього питання в Парламенті має відбутися у грудні. Для схвалення достатнього простої більшості голосів.

За встановлення радару виступає більшість владної коаліції на чолі з правою Громадянсько-демократичною партією. А проти вже традиційно виступають ліві на чолі з комуністами. Проти встановлення радару висловлюється також дві третини чехів.

(Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Загрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG