Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд припинив дію «тимчасового» регламенту Верховної Ради


Конституційний Суд України визнав неконституційним «тимчасовий» регламент парламенту, затверджений постановою Верховної Ради «Про деякі питання нормативно-правового забезпечення порядку роботи Верховної Ради України» від 8 квітня 2008 року.

Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні КСУ від 17 вересня у справі за конституційним поданням 105 народних депутатів.

Голова КСУ Андрій Стрижак зачитав рішення Конституційного Суду у цій справі, наголосивши, що «тимчасовий» регламент Верховної Ради втрачає чинність із дня ухвалення рішення Конституційним Судом.

У мотивувальній частині рішення КСУ наголошено, що Регламент Верховної Ради може ухвалюватися виключно законами України, а не постановами.

********

1 квітня 2008 року Конституційний Суд визнав неконституційною попередню постанову парламенту «Про Регламент Верховної Ради» від 16 березня 2006 року в цілому. В рішенні КСУ було наголошено, що питання про організацію і порядок діяльності Верховної Ради, а також статус народних депутатів мають вирішуватися лише законом.

Рішення Конституційного Суду було оприлюднене 7 квітня, а 8 квітня 2008 року Верховна Рада затвердила «тимчасовий» регламент своєї діяльності знову-таки у вигляді постанови «Про деякі питання нормативно-правового забезпечення порядку роботи Верховної Ради України», яку нині й скасував КСУ.

XS
SM
MD
LG