Доступність посилання

ТОП новини

Табо Мбекі офіційно подав у відставку з президента Південної Африки


У виступі на телебаченні він оголосив, що виконує вимогу своєї партії, владного в Південноафриканській Республіці Африканського національного конгресу, піти в відставку за сім місяців до закінчення його другого президентського терміну.

За його словами, він погодився на це задля партійної єдності і через повагу до рішень партії, членом якої він є вже 52 роки.

Причиною такої вимоги, з якою АНК виступив у суботу, вважають суперництво Табо Мбекі з іншим діячем цієї партії Джейкобом Зумою.

2005 року Мбекі звільнив Зуму з посади заступника президента посеред низки корупційних та інших звинувачень проти Зуми. Але минулого року Зума переміг Мбекі на виборах голови АНК. А цього року суди зняли з нього всі звинувачення, востаннє тиждень тому.

Оголошуючи про свою відставку, Мбекі знову заперечив, що він був причетний до висунення звинувачень проти Зуми. Тиждень тому суддя, який зняв із Зуми звинувачення в корупції з процедурних міркувань, заявив про «політичне втручання» при висуненні тих звинувачень.

Тепер Національні збори ПАР мають прийняти відставку Табо Мбекі і обрати тимчасового президента.

У ПАР президента обирає нижня палата парламенту країни, Національні збори; президент є одночасно головою держави і головою уряду. Як правило, президента обирає щоразу новообраний парламент.

Таким чином, після парламентських виборів наступного року, що їх, як вважають, знову виграє Африканський національний конгрес, президентом країни, найімовірніше, стане Джейкоб Зума.

Оглядачі вважають, що на Південноафриканську Республіку може чекати найсерйозніша політична криза з часів кінця апартеїду.
XS
SM
MD
LG