Доступність посилання

ТОП новини

У Верховній Раді готуються до чергових коаліційних пологів


Юрій Тимчук

Київ – Український політикум зайнявся добре знаною йому справою – створенням чергової коаліції. Про переговори щодо організації нового формування в парламенті заявили вже три фракції: Блок Юлії Тимошенко, «Наша Україна – Народна самооборона» та Блок Литвина. Ініціатори свіжої коаліції ставляться до своїх новацій зі стриманим оптимізмом.


Загроза чергових позачергових виборів зіграла свою роль. Колишні парламентські соратники БЮТ і НУНС вирішили позбутися прикметника «колишні» і знову об’єднати свої зусилля у вищому законодавчому органі. Крім того, до об’єднавчого процесу долучився і Блок Литвина.

Представники створюваної коаліції майже впевнені у її життєздатності і вважають, що вже найближчим часом нова більшість запрацює з повною потужністю, а всі резонансні чвари залишаться у минулому.

Нашоукраїнець Андрій Парубій у четвер зауважив: «Сьогодні є перший день початку узгодження позицій між «Нашою Україною», БЮТ і Блоком Литвина. Вчора ввечері ми домовилися про спільне голосування».

БЮТ і НУНС досягли попередніх домовленостей

Бютівці закликають своїх політичних партнерів до порозуміння і також пропонують керуватися принципом «хто старе згадуватиме, тому око геть».

Миролюбний тон соратників Прем’єр-міністра озвучив Михайло Косів: «По можливості не згадуймо тих прикрих моментів і тих гострих слів, які ми наговорили одні одному. Якщо це можливо, давайте починати з чистого листа».

За словами народного депутата, під час переговорного процесу литвинівці не ставили ніяких кадрових вимог, а самі фракції БЮТ і НУНС погодилися, що порядок денний вони погоджуватимуть між собою, бютівці не будуть брати участі у подоланні уже накладених вето Президента на 12 законів, не вноситимуть нових законопроектів, які б не влаштовують нашоукраїнців. Крім того, найближчим часом коаліціянти мають зробити спільну заяву щодо подій у Грузії.

Що ж до можливості позачергових виборів, то Михайло Косів відповів так: «Або коаліція із трьох фракцій, або вибори. Другий вихід є дуже непопулярний серед наших людей».

Регіонали налаштовані скептично


У представників Партії регіонів, що опинилася поза процесом створення переформатованої коаліції, можливість її успіху викликає скепсис. Ні де-факто, ні де-юре нової парламентської більшості, на думку регіоналів, не буде, а сам переговорний процес однопартійці Віктора Януковича називають не інакше як балачками.

Тож, чи готова Партія регіонів йти на дострокові вибори? На це запитання регіонал Петро Писарчук відповів: «Не хоче не тому, що вона боїться чи не має з чим іти до виборців. Просто ми розуміємо, що цього не хочуть люди. Як будуть розгортатися події в парламенті, сказати важко. Думаю, що у Президента будуть конституційні підстави призначити дострокові вибори. Не буде коаліція сформована».

За підрахунками Центральної виборчої комісії, дострокові вибори у Верховну Раду заберуть із державного бюджету 400 мільйонів гривень, що на 100 мільйонів більше, ніж аналогічний захід, який відбувся минулого року.

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG