Доступність посилання

ТОП новини

Батьки полонених моряків з Одеси чекають на рішучі дії президентів України, США та Росії


Петро Каландирець

Одеса – Батьки українських моряків, які опинилися у полоні сомалійських піратів, впали у відчай. Вони заявляють, що не мають жодної інформації про долю своїх синів. До Одеси доходять лише суперечливі новини з різноманітних інтернет-видань про неодноразові перестрілки в районі перебування судна Faina. Рідні полонених переконані, що розв’язати конфлікт можливо лише після особистого втручання Президентів України, Сполучених Штатів Америки та Росії. Вони наполягають на необхідності дотримання принципів лише мирних переговорів.

Рідні громадян України, які опинилися нині у полоні сомалійських піратів, кажуть, що не сплять ні вдень, ні вночі. Другу добу у Києві перебуває делегація батьків українських моряків з Одеси, яка вже побувала у заступника міністра транспорту України, Міністерстві закордонних справ та Уповноваженої з прав людини. Нині одесити вимагають особистої зустрічі з Главою держави, чекаючи біля стін Секретаріату Президента.

Інша група батьків майже цілодобово чергує біля стін кампанії «Томекс» в Одесі, яка, власне, і займалася працевлаштуванням моряків.

«Вантаж, який перебуває на кораблі, нас не цікавить. Нехай Президент і уряд спочатку зроблять все необхідне для звільнення наших дітей, а далі вже вирішують інші спірні питання. Ми схвильовані, що державне керівництво України бездіяльно залишило власних громадян напризволяще. Якби ми знали, що наші діти везуть такий вантаж, ми б їх не пустили в море», – каже мати одного з полонених – старшого моториста Павла Бєняєва.

Батьки полонених українських моряків висловили здивування з приводу відсутності належних умов безпеки під час перевезення зброї в районі, де часто відбуваються напади піратів. Вони не вірять у здатність крюїнгової компанії та власника судна сплатити піратам 20 мільйонів доларів. Все пояснюється достатньо легко: захоплене судно коштує значно менше.

«Київські чиновники нахабно брешуть»

Власне, представник компанії «Томекс» Віктор Муренко наголосив, що подальший розвиток подій залежить виключно від державних органів влади України. «Наше головне завдання – забезпечити моряків роботою та технічний стан судна. Захоплене судно має сучасне обладнання, що дозволяє тримати оперативний зв’язок. Як людина, я співчуваю рідним полонених, але реальних повноважень для розв’язання конфлікту ми не маємо. Нас дивує, коли київські чиновники посилають батьків безпосередньо до крюїнгової компанії як до останньої інстанції. У цьому випадку вони нахабно брешуть», – каже він.

Віктор Муренко повідомив Радіо Свобода, що нині сформований оперативний штаб, за участю представників силових і дипломатичних відомств. У його складі і представники компанії «Томекс» із Одеси. Останнє засідання оперативного штабу відбулося 1 жовтня, але які конкретно дії збираються вживати для порятунку моряків, за словами пана Муренка, дотепер не відомо.

(Одеса – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG