Доступність посилання

ТОП новини

У Південній Осетії потужний вибух, є загиблі


Унаслідок вибуху біля будівлі штабу російського війська, яке називає себе «миротворцями», в головному місті цього контрольованого Росією регіону Грузії Цхінвалі загинули принаймні 7 осіб, іще приблизно стільки ж поранені.

За повідомленнями, серед жертв можуть бути не тільки російські військові, а й цивільні особи.

За попередніми даними, вибухнула поставлена під будинком автомашина, конфіскована перед тим в одному з грузинських сіл поза межами південноосетинського регіону, в так званій «зоні безпеки», яку односторонньо встановила і досі контролює Росія.

Вибух також пошкодив будівлю російського штабу.

Сепаратистське керівництво Південної Осетії відразу звинуватило спецслужби Грузії в «організації теракту».

У Міністерстві внутрішніх справ Грузії кажуть, що нічого не знають про цей інцидент, і називають його провокацією, яка має на меті зупинити виведення російських військ.

Раніше в п’ятницю в Південній Осетії стався ще один вибух, який там розцінюють як невдалий замах на керівника сепаратистської влади Ленінґорського району цієї території. На міні підірвалася вантажівка, яка їхала слідом за автом цього керівника.

До початку війни Росії проти Грузії цей район Південної Осетії, під назвою Ахалґорський, був майже повністю заселений місцевими грузинами і підкорявся центральній владі Грузії в Тбілісі, а не сепаратистській південноосетинській у Цхінвалі. Тепер Росія повернула район під владу Цхінвалі, районові повернули його попередню радянську назву імені Леніна, а грузинське населення скаржиться на етнічні чистки, які влаштовують проти нього південноосетинські повстанці.
XS
SM
MD
LG