Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін: Зброя на викраденому в Сомалі судні продана легально


Після проведення спеціальної перевірки уряд України зробив висновок, що зброя, яка перебуває на борту захопленого піратами судна «Фаїна», була продана офіційно і згідно з міжнародними нормами, заявив у п’ятницю перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов.

Він повідомив, що згідно з контрактами, які надав «Укрспецекспорт», зброю до Кенії постачало дочірнє підприємство цієї компанії «Укрінмаш» на умовах CIF, за якими відповідальність за товар і його транспортування переходить із продавця на покупця вже в момент, коли його завантажують на судно в порту відправлення.

Віце-прем’єр наголосив, що відповідно до угоди, підписаної з Міністерством оборони Кенії, відповідальність за цей вантаж лежить на Міноборони Кенії.

Понад тиждень тому пірати викрали біля берегів Сомалі судно «Фаїна» з екіпажем із 17 громадян України, 2 громадян Росії і 1 мешканця Латвії без громадянства і вантажем із 33 танків Т-72, 6 ракетних систем, 150 гранатометів і 14 тисяч 125-міліметрових артилерійських снарядів і вимагають за звільнення судна й екіпажу 20 мільйонів доларів.

Лунають твердження, що зброя могла насправді бути призначена не Кенії, а Південному Суданові, суданському регіонові, який має широку автономію і власну армію і має напружені відносини з центральним суданським урядом.

Представники України, Кенії і Південного Судану вже офіційно заперечували це.
XS
SM
MD
LG