Доступність посилання

ТОП новини

Огризко: Винні в війні на території іншої держави мають відповісти за це


У російсько-грузинському конфлікті слід визначити винуватця початку воєнних дій, заявив міністр закордонних справ України в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Необхідно також притягти до відповідальності «винних за наслідки ходу війни на території іншої держави, а також за порушення норм міжнародного права у визнанні «державами» сепаратистських утворень на території незалежної Грузії», наголосив Володимир Огризко.

Він також знову повторив, що Україна постачала зброю до Грузії на абсолютно законних підставах і з дотриманням усіх норм міжнародного права.

«Проте хоч би скільки заявляли й хоч би що придумували російські офіційні чинники в питанні конфлікту в Грузії, вага їхньої відповідальності за початок збройного протистояння не зменшується», – сказав у суботу український міністр.

Його слова були коментарем на заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, який у п’ятницю сказав, що «сподівається на об’єктивне розслідування» участі України в «озброєнні режиму (президента Грузії Міхеїла) Саакашвілі».

При цьому російський міністр не коментував озброєння Росією сепаратистських режимів на території Грузії.

Пізніше в п’ятницю речник Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич заявив, що Україна продавала і буде продавати зброю Грузії.

У Грузії є законно обране керівництво держави і щодо неї немає санкцій ООН, наголосив він в інтерв’ю інтернет-виданню «Главред».

За його словами, Росія «в черговий раз намагається перекласти відповідальність за збройний конфлікт у Грузії на третю сторону і робить це, як і завжди, незграбно та примітивно».

Поставки зброї законно обраному урядові «не можна навіть порівнювати» з влаштуванням збройного конфлікту на території іншої держави, і саме це своїми «звинуваченнями» й хоче приховати Росія, наголосив Кирилич.
XS
SM
MD
LG