Доступність посилання

ТОП новини

«Росія порушує Конституцію України» – Ніно Бурджанадзе


«Зараз Росія видає російські паспорти в Криму. Українська конституція забороняє подвійне громадянство. Так само було і в Грузії. Росія проігнорувала Конституцію Грузії. Це не лише грузинська проблема», – заявила в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода екс-спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе.

«Росія, видаючи російські паспорти в Південній Осетії і Абхазії, порушувала грузинське законодавство, російське законодавство та міжнародні норми. Росія не мала права видавати російські паспорти людям, які проживають на території Грузії. Росія хотіла створити російські анклави в Грузії», – наголосила Бурджанадзе.

«Зараз дуже складно говорити про відновлення стосунків поміж Росією і Грузію. Визнанням незалежності Південної Осетії і Абхазії Росія поставила нас у глухий кут. Вихід із СНД – це ще не привід визнавати самопроголошені республіки», – сказала Ніно Бурджанадзе.

********
«Росія завжди ревнувала Грузію до США» – Бурджанадзе

«Росія завжди застосовувала політику примусу – то газ перекривала, то з сепаратистами дружила. Ніколи Росія не хотіла вести себе як цивілізована держава щодо Грузії», – заявила в інтерв’ю Радіо Свобода колишній спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе.

«США завжди допомагали Грузії як рівноправній державі. США намагались допомогти Грузії врегулювати конфлікт із Росією, яка все робила з точністю до навпаки. Тобто, Росія завжди намагалась всім довести, що ми маленька і слабка держава», – зауважила Ніно Бурджанадзе.

«Інтегрувати Південну Осетію у склад Грузії можна було до війни. Таких міжетнічних проблем поміж грузинами і осетинами, як між грузинами і абхазами, немає. Була можливість врегулювати цей конфлікт без військових дій. Саме тому російські спецслужби і поспішили. Я думаю, що таке активне втручання Росії було через те, що російська влада вважала, що ми змогли б знайти спільну мову з абхазьким керівництвом. Тепер ми втратили цю можливість і мусимо починати все з початку», – зазначила колишній спікер парламенту Грузії.

За її словами, Сполучені Штати перевершили себе під час війни в Грузії

«США зробили більше під час війни на Кавказі. Вони перестрибнули через голову, щоб допомогти Грузії. Американці зробили те, що вони не робили за останні десятиліття. Порівняйте реакцію американців у якихось інших конфліктах», – заявила Ніно Бурджанадзе.

При цьому вона зазначила: «Я особисто від США не чекала більшого. Невже хтось чекав, що американці почнуть воювати з росіянами? Наші американські друзі нам завжди на всіх зустрічах говорили, щоб ми зробили все для уникнення війни, оскільки вони не зможуть включитись у війну. Я вважаю, що це нормальний підхід. Невже хтось хотів, щоб у Грузії почалась Третя світова?»

XS
SM
MD
LG