Доступність посилання

ТОП новини

У Стокгольмі назвали Нобелівських лауреатів із хімії


Премію отримають японський учений Осаму Сімомура і двоє американських науковців Мартін Чалфі та Роберт Тсієн за відкриття та вивчення зеленого флуоресцентного білка.

За допомогою цього білка для вчених стало доступним спостереження за тими процесами, які раніше були невидимими, наприклад, вивчення клітин мозку чи поширення ракових клітин.

У понеділок почався так званий Нобелівський тиждень, протягом якого у Швеції і Норвегії оголошують імена лауреатів премії.

Учора назвали лауреатів Нобелівської премії з фізики – її розділять двоє японських та американський учені за дослідження у сфері елементарних частинок.

6 жовтня стали відомі лауреати Нобелівської премії з медицини. Ними стали двоє французьких і німецький учені за дослідження вірусу імунодефіциту людини та раку шийки матки.

До кінця робочого тижня стануть відомі лауреати премії з літератури та Нобелівської премії миру, а в понеділок оголосять лауреата з економіки.

Церемонія вручення премій, за традицією, відбудеться в день смерті її засновника Альфреда Нобеля 10 грудня одночасно в столицях Швеції і Норвегії, Стокгольмі та Осло.

XS
SM
MD
LG