Доступність посилання

ТОП новини

Москва хоче обговорити поставки української зброї до Грузії на рівні СНД


Перший заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Денисов, який заявив це агентству «Інтерфакс», додав, що особливості механізмів ухвалення й виконання рішень в СНД «не дозволять поставити реальні перепони для українських військових поставок до Грузії».

Він повторив позицію Москви, що саме ці поставки, мовляв, підштовхнули Тбілісі до воєнних дій.

«Зрозуміло, що позиція Києва з питань озброювання режиму Міхеїла Саакашвілі, та й загалом щодо подій на Кавказі, буде враховуватися при розбудові наших відносин із Україною, серед того й у військово-технічній сфері», – наголосив чільний російський дипломат.

Москва гостро критикує Київ за продаж зброї Тбілісі, хоча не наводить жодних легальних підстав, які мали б унеможливити такий продаж, крім власного бажання. При цьому Росія не згадує, що то вона озброїла сепаратистські режими в Грузії.

Україна наголошує, що всі її військові поставки до Грузії цілком легальні і не порушують жодних національних чи міжнародних норм.

У четвер міністр оборони України Юрій Єхануров обговорив із колегою з Грузії перспективи подальшої військово-технічної співпраці Києва з Тбілісі.

Україна також різко критикує Росію за її порушення територіальної цілісності і суверенітету Грузії, що суперечить засадничим принципам міжнародного права.

У четвер Україна на засіданні Ради міністрів закордонних справ країн-учасниць СНД у столиці Киргизстану Бішкеку проголосила ще одну заяву з такою критикою.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG