Доступність посилання

ТОП новини
28 січня 2021, Київ 08:49

Москва хоче обговорити поставки української зброї до Грузії на рівні СНД


Перший заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Денисов, який заявив це агентству «Інтерфакс», додав, що особливості механізмів ухвалення й виконання рішень в СНД «не дозволять поставити реальні перепони для українських військових поставок до Грузії».

Він повторив позицію Москви, що саме ці поставки, мовляв, підштовхнули Тбілісі до воєнних дій.

«Зрозуміло, що позиція Києва з питань озброювання режиму Міхеїла Саакашвілі, та й загалом щодо подій на Кавказі, буде враховуватися при розбудові наших відносин із Україною, серед того й у військово-технічній сфері», – наголосив чільний російський дипломат.

Москва гостро критикує Київ за продаж зброї Тбілісі, хоча не наводить жодних легальних підстав, які мали б унеможливити такий продаж, крім власного бажання. При цьому Росія не згадує, що то вона озброїла сепаратистські режими в Грузії.

Україна наголошує, що всі її військові поставки до Грузії цілком легальні і не порушують жодних національних чи міжнародних норм.

У четвер міністр оборони України Юрій Єхануров обговорив із колегою з Грузії перспективи подальшої військово-технічної співпраці Києва з Тбілісі.

Україна також різко критикує Росію за її порушення територіальної цілісності і суверенітету Грузії, що суперечить засадничим принципам міжнародного права.

У четвер Україна на засіданні Ради міністрів закордонних справ країн-учасниць СНД у столиці Киргизстану Бішкеку проголосила ще одну заяву з такою критикою.
XS
SM
MD
LG