Доступність посилання

ТОП новини

БЮТ скаржиться на тиск Секретаріату Президента на суд


Як стверджує народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко Валерій Писаренко, Секретаріат і Служба безпеки України «здійснюють безпрецедентний тиск» на Київський апеляційний адміністративний суд.

За його версією, у суді перебувають і кілька депутатів від БЮТ – для «захисту суду від незаконного тиску».

Депутат також стверджує, що Рада суддів має розглянути питання про звільнення голови Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка і про захист звільненого Президентом судді Київського окружного адміністративного суду Володимира Келеберди.

Писаренко повторив позицію свого блоку, що «виборів не буде».

Водночас голова ВАСУ Олександр Пасенюк звинуватив БЮТ у «відкритому втручанні» в роботу Київського апеляційного адміністративного суду, в якому перебуває на розгляді скарга Секретаріату Президента на рішення Окружного адміністративного суду Києва про призупинення дії указу щодо призначення дострокових парламентських виборів.

У п’ятницю вранці набув чинності указ Президента про дострокове припинення повноважень нинішньої Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 7 грудня.

Того ж дня суддя Окружного адміністративного суду Києва Володимир Келеберда за позовом Блоку Юлії Тимошенко ухвалив заборону вчиняти дії на розпуск парламенту і організацію дострокових виборів.

У п’ятницю ж Президент звільнив суддю з посади через перевищення повноважень, а Секретаріат Президента оскаржив у Київському апеляційному адміністративному суді згадане рішення проти указу голови держави, через яке Центральна виборча комісія не змогла в суботу розпочати належних процедур для початку виборчого процесу.

У неділю це ж рішення оскаржила в тому ж суді і Генеральна прокуратура.

І в Секретаріаті Президента, і в Міністерстві юстиції це рішення назвали таким, що виходить поза межі юрисдикції адміністративних судів, а відтак неправочинним.

У БЮТ заявляють, що рішення судді зупинило чинність цього указу. У Секретаріаті Президента наполягають, що указ і далі чинний, бо рішення судді неправосудне.

У неділю Апеляційний адміністративний суд Києва переніс розгляд оскарження Секретаріатом Президента ухвали про зупинення указу про розпуск і дострокові вибори парламенту на понеділок на клопотання представників Блоку Юлії Тимошенко.
XS
SM
MD
LG