Доступність посилання

ТОП новини

Нацбанк обмежує дострокове вилучення депозитiв


Нацiональний банк України вирішив відсьогодні обмежити можливiсть банкiв достроково видавати депозити та нарощувати кредитування.

Як повiдомило агентству «Iнтерфакс-Україна» джерело в НБУ, вiдповiдне рiшення ухвалили на засiданнi правлiння Нацбанку в суботу.

Водночас у статті газети «Коммерсант Украина» з посиланням на свої джерела йдеться: «З 13 жовтня НБУ забороняє банкам достроково видавати депозити та збiльшувати кредитування, заморозивши розмiр їхніх активiв».

Для зниження панічних настроїв Нацбанк запропонує Президентові створити з прибутку НБУ стабілізаційний фонд, що збільшить гарантії вкладників з 50 до 200 тисяч гривень.

Постанову, яка жорстко обмежує діяльність банків, Національний банк ухвалив після консультацій минулої п’ятниці з Президентом Віктором Ющенком, представниками Кабінету Міністрів і менеджментом найбільших банків країни, з якими голова Нацбанку Володимир Стельмах спілкувався ще й у суботу, повідомили газеті учасники зустрічей.

Тим часом представники комерцiйних банкiв заявляють, що наразі не отримували вiдповiдних листiв вiд Національного банку.

Натомість у прес-службі НБУ повідомили, що жодного офіційного розпорядження банку наразі немає, а питання про заборону комерційним банкам достроково видавати депозити сьогодні розгляне правління НБУ.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG