Доступність посилання

ТОП новини

Американець отримає Нобелівську премію з економіки


Королівська академія наук Швеції оголосила американського економіста Пола Круґмана лауреатом премії з економіки.

55-річного професора Принстонського університету відзначили за теорію про причини глобальної урбанізації, в якій він поєднав питання міжнародної торгівлі та економічної географії.

Пол Круґман відомий також як постійний дописувач щоденника The New York Times, який різко критикує політику президента США Джорджа Буша.

Минулого року Нобелівську премію в цій категорії дали американцям Леонідові Гурвіцу, Ерікові Маскіну і Роджерові Маєрсону, які одержали нагороду за «створення основ теорії оптимальних механізмів».

Офіційно премія з економіки не є Нобелівською – її заснував у 1968 році Національний банк Швеції з нагоди свого 300-річчя, і зветься вона Премією Національного банку Швеції з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля.

Сам засновник премії Альфред Нобель у своєму заповіті від 1895 року щодо економістів нічого не написав. Але тепер Нацбанк Швеції відраховує щороку Нобелівському фондові суму, що дорівнює одній Нобелівській премії.

Вона становить 10 мільйонів шведських крон, або цього року 1,4 мільйона доларів.

У цій сфері здебільшого ведуть перед представники США: з 61 володаря премії 43 американці, причому всі виключно чоловіки. Жодна жінка досі цієї премії удостоєна не була.

XS
SM
MD
LG