Доступність посилання

ТОП новини

Президент ліквідував суд, у якому зупиняли його указ про вибори


Указом Віктора Ющенка, який з’явився на інтернет-сайті голови держави в понеділок увечері, Окружний адміністративний суд Києва ліквідовується.

Замість нього від вівторка мають бути створені два нові суди – Центральний і Лівобережний окружні адмінсуди Києва.

Міністр юстиції Микола Оніщук раніше пояснював, що Президент за Конституцією має право ліквідовувати, утворювати і реорганізовувати суди, тільки має робити це за поданням із Мінюсту.

За даними агентств, цього разу таке подання надійшло за підписом одного з заступників міністра юстиції.

Іще в п’ятницю Президент своїм указом скасував призначення на посаду судді нині ліквідовуваного суду Володимира Келеберди.

Того дня цей суддя за позовом Блоку Юлії Тимошенко ухвалив заборону чинити дії, спрямовані на розпуск парламенту і підготовку до дострокових виборів.

Через цю заборону Центрвиборчком не зміг почати підготовку до виборів.

Тепер це рішення Секретаріат Президента оскаржує в Київському апеляційному адміністративному суді. Розгляд справи, який протягом неділі й понеділка по суті не почався, далі перенесли на ранок вівторка.

І в Секретаріаті, і в Міністерстві юстиції рішення зупинити чинність указу про вибори вважають неправочинним і кажуть, що такі укази вповноважений розглядати тільки Конституційний Суд, а не суд загальної юрисдикції.

Окремо це рішення судді Київського окружного адмінсуду оскаржила в Київському апеляційному адмінсуді й Генеральна прокуратура.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG