Доступність посилання

ТОП новини

Європейська народна партія закликає Ющенка «відновити коаліцію»


Заяву такого змісту зачитав у Брюсселі голова цієї загальноєвропейської політичної організації Вілфрід Мартенс на прес-конференції разом із Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Як мовиться в заяві, ця партія «підтримує відновлення і зміцнення коаліції демократичних і проєвропейських сил в Україні».

ЄНП заявляє про важливість мати в умовах кризи «ефективний стабільний уряд» і повторює цю фразу ще раз: Як мовиться в заяві, нові, треті за останні три роки, вибори «підірвуть стабільність в Україні», якій потрібно «не нові вибори, а відповідальне лідерство і стабільний уряд».

Заява, яку ухвалило напередодні політбюро партії, також висловлює «цілковиту підтримку тим лідерам, які роблять усе для стабілізації урядової коаліції».

Вілфрід Мартенс до цієї заяви додав, що така, за словами журналістів, пряма підтримка однієї зі сторін українського політичного протистояння – не напад на Президента Віктора Ющенка, а прохання і пропозиція йому змінити рішення про розпуск і дострокові вибори парламенту.

Юлія Тимошенко була в середу в Брюсселі на саміті Європейської народної партії – загальноєвропейської політичної організації правого спрямування, що об’єднує 74 партії з 38 країн континенту.

Юлія Тимошенко є лідером партії «Батьківщина»; Віктор Ющенко є почесним головою партії «Народний союз «Наша Україна». Ці партії, як і партія «Народний рух України», мають у ЄНП статус члена-спостерігача. До того, як «Батьківщина» отримала цей статус, на саміти ЄНП завжди їздив Віктор Ющенко.

Президент видав указ про достроковий розпуск парламенту і призначення позачергових парламентських виборів. Прем’єр-міністр і її уряд відмовляються фінансувати вибори, а депутати від Блоку Юлії Тимошенко блокують вибори в судах.
XS
SM
MD
LG