Доступність посилання

ТОП новини

Проти учасників маршу на честь УПА порушили кримінальну справу


Київська міліція порушила кримінальну справу за фактом хуліганських дій під час учорашнього святкування в Києві чергової річниці створення ОУН-УПА.

Як повідомили в Центрі громадських зв’язків ГУ МВС України у м. Києві, кримінальну справу порушено за ч. 3 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України, у зв’язку з чим затримали вісьмох учасників акції. До решти 135 із затриманих будуть застосовані адміністративні санкції за рішенням суду – або штраф, або адмінарешт.

Крім того, у київському главку зазначили, що 22 співробітники міліції, які отримали тілесні ушкодження під час сутички та отруєння невідомим газом, продовжують перебувати в лікарні. Експерти встановлюють, який газ було застосовано проти правоохоронців з боку маніфестантів.

Учора, 18 жовтня, в центрі Києва співробітники міліції затримали більше 100 учасників акції на честь чергової річниці створення ОУН-УПА, які грубо порушували громадський порядок та вступили в сутички з правоохоронцями.

За інформацією міліції, заяву на проведення акції подали столичний осередок громадської організації «Патріоти України» та інші.

Як зазначили у ЦГЗ, рухаючись від бульвару Шевченка по вулиці Володимирській, колона у складі близько 400 осіб намагалася потрапити до Майдану Незалежності через вул. Ірининську. Для попередження інцидентів столичні правоохоронці намагалися їх зупинили. Не реагуючи на попередження співробітників міліції, окремі учасники акції почали сутички з правоохоронцями із застосуванням палок та сльозогінного газу.

Водночас в УНІАН надійшла заява, підписана лідерами 8 київських міських націоналістичних організацій, в якій, зокрема, зазначається, що 18 жовтня «низка організацій, які називають себе «націоналістичними», мають намір відзначити свято Покрови. У цьому зв’язку заявляємо, що українські націоналістичні організації разом з українським народом, представниками українських традиційних християнських церков відзначили свято Покрови 14 жовтня цього року».

Як йдеться в заяві, «намір нікому невідомих людей, організацій, які видають себе за націоналістів, ще раз відзначити маршем у Києві свято Покрови розцінюємо як провокацію, спрямовану проти організованого націоналістичного руху та Української Держави в цілому».

Автори заяви застерігають «різноманітних авантюристів та політичних провокаторів, що не дозволимо дискредитувати велике національне свято, яке справедливо пов’язується із діяльністю ОУН і УПА, національно-визвольним рухом».

Вони також «вкотре» закликали Президента України, Верховну Раду, уряд «негайно визнати на державному рівні боротьбу ОУН і УПА, що припинить спекуляції та провокації з цього приводу з боку комуно-соціалістів, російських шовіністів та псевдонаціоналістів».


XS
SM
MD
LG