Доступність посилання

ТОП новини

Україна і проблема кредиту від МВФ


Нью-Йорк – Як повідомляє американська преса, триваюча політична боротьба в Україні між Президентом і Прем’єр-міністром ставить під серйозний сумнів термінову позику від Міжнародного валютного фонду.

В очах МВФ чвари у вищих ешелонах влади означають, по суті справи, боротьбу за владу, а це рівнозначно нестабільності у Києві. Між тим, Україна звернулася до Міжнародного валютного фонду за допомогою з огляду на глобальну фінансову кризу. У Вашингтоні, де розташована штаб-квартира МВФ, у принципі позитивно ставляться до прохання з боку молодої демократії, але висувають передумову: Кабінет Міністрів України мусить дати запевнення, що державний бюджет на наступний рік буде збалансованим. Одначе Президент Віктор Ющенко розпорядився розпустити парламент, а з ним і Кабінет. Отож, бюджет не затверджено.

Позачергові вибори мають відбутися 7-го грудня, а якщо так буде, то новий кабінет можуть сформувати хіба що за кілька місяців. Подальша доля президентського указу вирішується у суді, але поки що неясно, чи існуючий кабінет має владу ухвалювати зобов’язуючі рішення. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко каже, що так, має, але канцелярія Президента стверджує, що ні, не має.

Допомога від світової фінансової установи Україні потрібна

Делегація МВФ зустрічалася з представниками Президента і Прем’єр-міністра. Йдеться про позику обсягом 15 мільярдів доларів для зміцнення фінансової бази України. Пані Тимошенко розмовляла з делегацією три дні тому і заявила, що вона за позику, але якщо суд стане на бік Президента, то Кабінет не матиме повноважень щодо ведення переговорів з МВФ про кредити. У такому випадку переговори будуть відкладені аж до появи нового парламенту й нового Кабінету Міністрів.

Можуть запитати, навіщо взагалі потрібна Україні ця допомога від світової фінансової установи?
Причин декілька, і всі поважні. Економіка України переживає важкий час. Падають на світовому ринку ціни на сталь і сталевий прокат – чільний експорт і одне з головних джерел валютних надходжень України. Уряд навіть змушений був заморозити залізничні тарифи на сталь. Збанкрутувала велика українська компанія морських перевезень Industrial Carriers. Закордонні інвестори відмовляються вкладати нові капітали в українську економіку.

Минулої п’ятниці міжнародна аналітична агенція Fitch Ratings знизила рейтинг здатності України виплачувати борги і опублікувала негативний прогноз дальшого розвитку. За повідомленням «Нью-Йорк Таймс», яка посилається на джерела у Верховній Раді, уряд має намір вдатися до націоналізації деяких комерційні банків, які нині, за елегантним виразом газети, «відчувають брак ліквідності», тобто їм не вистачає готівки – ситуація, що загрожує крахом. Все це вагомі підстави для прохання про допомогу Міжнародного валютного фонду.

(Нью-Йорк – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG