Доступність посилання

ТОП новини

Доктор Віктор Марті: Глобальна криза має свої «плюси»


Київ – Міжнародний валютний фонд та міжнародна консалтингова агенція Fitch знизили інвестиційні рейтинги України. Таким чином, глобальна фінансово-економічна криза торкнулась держави та її бізнес-структур. В Україні відбувається стагнація в металургії, будівельній та суміжних галузях. Але це не означає, що українська економіка зіткнеться лише з негативними явищами внаслідок світової кризи: і на міжнародному, і на українському ринку вистоять ті компанії, корпорації та банки, які мають стратегію розвитку на перспективу і володіють необхідним «запасом міцності». У цьому переконаний економіст, професор бізнес-шкіл Барселони і Лондона Віктор Марті.

В Україні він консультує компанії, які готові вкласти кошти у розвиток готельного і туристичного бізнесу. Доктор Марті також співпрацює з Міжнародним валютним фондом як експерт у галузі інвестицій.

Уперше в Україну він прибув десять років тому, коли було ще складно зорієнтуватись щодо інвестицій.

«Коли я попередив колег про подорож до України, – розповідає доктор Марті, – вони казали: схаменись, це ж корумпована мафіозна країна! А минулого тижня, перед моїм відльотом до Києва, у розпал кризи, мої іспанські та британські колеги питали: слухай, а може, ти б нас наступного разу взяв з собою? Тобто, навіть тепер Україна цікава. Цікава для тих, хто розробляє далекоглядну стратегію, хто вміє правильно скласти фінансовий та інвестиційний плани. Стагнація – це тимчасове явище, головне – розумний баланс між державним і приватним бізнесом, швидке запровадження антикризових заходів, стабілізація політичної ситуації. Головне – робити конкретні справи, а не займатись популізмом, спекуляціями», – вважає Віктор Марті.

– Пане Марті, Ви займаєтесь проблемами інвестицій у готельний і туристичний бізнес, як Ви оцінюєте ситуацію в Україні, враховуючи не лише кризу, а й перспективу проведення тут Євро-2012?

– Завтра буде краще, ніж сьогодні, адже криза – це можливість очистити ринок від неякісних послуг, товарів і бізнесу. Так, у готельний бізнес України приходять світові бренди, які витісняють непрофесіоналів та радянський стиль ведення цього бізнесу. За два – три роки в Україні будуватимуться і п’ятизіркові готелі, і готелі туристичного класу. Це потрібно не тільки іноземцям, не тільки через Євро-2012, а й самій Україні. Готелі – це, серед іншого, робочі місця, де потрібні кваліфіковані кадри, які треба відповідним чином вивчити. Тож це долучить освітню галузь. Тобто, побудова навіть одного готелю тягне «ланцюжок» суміжних потреб, які будуть виконувати українці, підвищуючи власний професійний рівень і створюючи Україні відповідний імідж у майбутньому.

Пан Марті не має сумніву, що Україна переживе кризу, яка стане уроком і для влади, і для бізнесу; уроком того, наскільки важливо своєчасно запроваджувати сучасні технології, інвестиції та принципи стратегічного планування в усі сектори економіки.

(Київ – Прага)
XS
SM
MD
LG