Доступність посилання

ТОП новини

Пірати обіцяють звільнити «Фаїну» протягом двох днів після отримання викупу


Судно «Фаїна», захоплене піратами поблизу берегів Сомалі, може бути звільнене в найближчі два дні після отримання викупу в сумі не менш як 5 мільйонів американських доларів, повідомили у суботу деякі ЗМІ з посиланням на одну з найбільших та впливових арабських газет Al-Sharq Al-Awsat, що видається у Лондоні.

Газета, у свою чергу, посилається на джерела Сомалі, які повідомили її кореспондентові в Каїрі, що викуп «має бути доставлений викрадачам судна протягом найближчих двох днів». Після цього судно може бути звільнено.

При цьому переговори про звільнення суховантажу вже перебувають на завершальній стадії.

«Вони ведуться російськими та українськими представниками через місцевих посередників за супутниковим зв'язком. У них спостерігається прогрес, після того як власники «Фаїни» погодилися задовольнити вимоги викрадачів», – повідомили джерела.

Пірати вимагають, щоб гроші були доставлені безпосередньо на територію Сомалі, оскільки викрадачі судна відкидають переведення викупу через будь-які банки або місцеві компанії.

Судно «Фаїна», що перевозило танки та озброєння, було захоплене піратами 25 вересня. На ньому перебували 17 громадян України, троє росіян і один мешканець Латвії без громадянства. Капітан судна, громадянин Росії Володимир Колобков, помер незабаром після захоплення судна. Судно перевозило 33 танки Т-72, 6 систем протиповітряної оборони, 150 гранатометів і 14 тисяч 125-міліметрових артилерійських набоїв, що їх, за офіційними даними, закупила в України Кенія.

XS
SM
MD
LG