Доступність посилання

ТОП новини

Відомі письменники захищають Мілана Кундеру


11 всесвітньо-відомих літераторів виступили на захист честі свого колеги – народженого в Чехії письменника Мілана Кундери, якого нещодавно на батьківщині звинуватили в тому, що він доносив комуністичним спецслужбам.

Серед тих, хто підписав лист на захист Кундери, який мешкає останні 30 років у Парижі, – Габріель Ґарсіа Маркес, Карлос Фуентес, Салман Рушді, Філіп Рот, а також Нобелівські лауреати з літератури – Надін Ґордімер, Джозеф Кутзее і Орхан Памук. Колеги по перу називають звинувачення проти Кундери «кампанією брехні», націленою на те, щоб кинути тінь на честь письменника. Заяву оприлюднило французьке видавництво «Ґаллімар», яке друкує твори Мілана Кундери.

На початку жовтня працівники празького Інституту вивчення тоталітарних режимів знайшли в архіві документ, котрий свідчить, що у 1950 році Кундера – тоді 21-літній студент – зробив донос на свого співвітчизника, агента західної еміграційної розвідки. Мілан Кундера заперечує це й твердить, що це брехня. Письменник вимагає вибачення від журналу «Респект», який 13 жовтня оприлюднив документ із архіву.
XS
SM
MD
LG