Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 13:47

«Психічна атака» Медведєва


Виступ Дмитра Медведєва перед депутатами російських Федеральних зборів, Москва, 5 листопада 2008 р.

Виступ президента Росії Дмитра Медведєва перед депутатами російських Федеральних зборів, на відміну від послань його попередника Володимира Путіна, став справжньою політичною сенсацією. Путін у своїх посланнях намагався бути більш обережним, ніж у інших промовах, спостерігачі, швидше, вишукували у цих текстах приводи для розуміння кремлівської політики, ніж коментували президентські слова. Важливим було те, чого Путін не сказав. І з цього погляду Медведєв сказав чимало. Він атакував, звинувачував, наполягав. Однак ця атака нагадує знамениту «психічну атаку» з культового радянського фільму «Чапаєв» – коли армія шикується на полі битви, щоб справити враження непереможності. Однак ентузіастично маршувати перед обличчям можливих загроз – це ще не означає виграти війну.

Медведєв виступав досить різко з точки зору того, що відбувалося на Кавказі. Він обіцяв відповісти на розміщення американської системи протиповітряної оборони у Центральній Європі. Він говорив про реформи у системі російської влади – вперше після того, як Володимир Путін вирішив не змінювати російську Конституцію.

Однак у посланні немає чіткої відповіді на запитання, як Росія збирається боротися із фінансовою і економічною кризою, яка починає відчуватися вже сьогодні. Відомо, що саме невтішні пронози на найближче майбутнє змусили президента відкласти своє послання на 5 листопада. І вважали, що в цьому посланні може з’явитись антикризова програма на зразок тої, що пропонували своїм співгромадянам західні лідери. Проте в Кремлі і досі вважають, що кращий спосіб боротьби з кризою – це політична риторика.

Пропозиції Медвєдєва ніколи не будуть реалізованими?

Якщо згадати про зміни в устрої влади, запропоновані новим президентом, важко зрозуміти, під кого їх готують – під самого Медведєва, Володимира Путіна чи якусь третю особу. Спостерігачі звернули увагу, що кажучи про можливість подовження президентських повноважень, президент не згадав, чи буде така норма поширена на вже чинного президента країни, чи все ж таки мова йде про наступного керівника держави.

Президент Медведєв бажає змінити і порядок формування Ради Федерації – Верхньої палати Федеральних зборів. Попередній порядок був «путінським» – і знову залишається за кадром узгодженість рішень президента і впливового керівника уряду. І так з багатьох питань. Однак, може це також, як і у великій політиці, «психічна атака» – і всі пропозиції Медведєва зіштовхнуться з апаратною опозицією і ніколи не будуть реалізованими?

(Москва – Київ – Прага)

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG