Доступність посилання

ТОП новини

У Кенії обговорюють кризу на сході ДР Конго


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун та регіональні лідери Демократичної республіки Конго проводять кризові переговори у Кенії, мета яких покласти край конфлікту на сході ДР Конго.

Перед нинішнім самітом у Найробі до Африки приїздили представники Європи та США із закликами дипломатично вирішити конфлікт, через який десятки тисяч людей залишили свої домівки.

ООН має 17 тисяч миротворців у Демократичній республіці Конго – це найбільша місія організації в світі. Проте в регіоні, охопленому боями, перебувають лише кілька сотень військових з цього контингенту.

Активні бойові дії повстанців проти урядової армії і миротворців ООН розпочалися минулого тижня. Лідер повстанців Лоран Нкунда, колишній генерал урядової армії, організував наступ на адміністративний центр провінції Північне Ківу місто Ґому, незважаючи на підписану в січні угоду про припинення вогню.

Він звинувачує владу в тому, що вона належним чином не захищає його співвітчизників-тутсі від колишніх солдатів-хуту з урядової армії Руанди.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG