Доступність посилання

ТОП новини

Уряд дає новим власникам Промiнвестбанку мiсяць на його фiнансове оздоровлення


Уряд i Нацiональний банк України розраховують на фiнансове оздоровлення Промiнвестбанку протягом мiсяця за рахунок коштiв приватного iнвестора, який придбав контрольний пакет у колишнiх власників.

Про це повідомила прем’єр-мiнiстр Юлiя Тимошенко, відкриваючи нараду з представниками підприємств гірничо-металургійного комплексу.

«Якщо протягом місяця Промінвестбанк не стабілізує роботу і не буде відновлена платоспроможність, то ми будемо виходити з питанням про проведення рекапіталізації банку і повернення в державну власність», – сказала Тимошенко.

За її словами, відновлення стабільної роботи Промінвестбанку важливе для підприємств гірничо-металургійного комплексу, оскільки на рахунках ПІБу перебуває майже 2 мільярди гривень коштів підприємств галузі, і тимчасова їх недоступність є серйозною проблемою для металургів в умовах економічної кризи.

Прем’єр, як ранiше i Нацбанк, не назвала стратегiчного iнвестора, який, за даними НБУ, цього місяця став власником 68% акцiй банку.

Презентацiя iнвестора вже двiчi переносилася. Новий термiн – 11 листопада.

За неофіційною інформацією, до групи покупцiв контрольного пакета входять, зокрема, співвласники корпорацiї з активами в Українi SLAV AG брати Андрiй i Сергiй Клюєви.

У вереснi цього року Промiнвестбанк заявив про рейдерську атаку на нього, в результатi якої вкладники банку розпочали масово вилучати кошти з кредитно-фiнансової установи.

Нацбанк вирiшив пiдтримати ПIБ: наприкiнцi вересня банку відкрили рiчну кредитну лiнiю розмiром 5 мільярдів гривень, а вже 7 жовтня НБУ ввiв тимчасову адмiнiстрацiю в Промiнвестбанку.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG