Доступність посилання

ТОП новини

Посол України в Росії побував на Соловках


Надзвичайний і Повноважний Посол України в Російській Федерації, перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Костянтин Грищенко в рамках робочої поїздки до Республіки Карелія взяв участь у заходах із вшанування пам’яті українців, розстріляних в 30-х роках минулого століття в урочищі Сандармох, що у Медвеж’єгорському районі.

На сосновій поляні біля кам’яного хреста «Убієнним синам України», де в понеділок зібралися члени української громади Карелії та представники місцевих органів влади, відбулася поминальна панахида за жертвами сталінського режиму, колишніми в’язнями Соловків і «каналармійцями».

Сандармох – остання адреса багатьох українських «соловчан». Серед них – знані діячі української культури, науки, політики, дипломати, національне «розстріляне відродження»: Лесь Курбас, Микола Зеров, Микола Куліш, Валер’ян Підмогильний, Антін Крушельницький, Володимир Чехівський, Михайло Полоз та інші.

Голова Товариства української культури «Калина» Лариса Скрипникова наголосила після панахиди за загиблими, що головне на сьогодні, щоб «ми і наші діти пам’ятали про ті страшні часи і не допустили подібного у майбутньому».

Голова дипломатичного представництва Костянтин Грищенко висловив вдячність «за те, що робиться у Карелії для збереження пам’яті про ті трагічні часи».
XS
SM
MD
LG