Доступність посилання

ТОП новини

Колишнього президента Тайваню шпиталізували після голодівки


Чень Шуйбянь потрапив у неділю до лікарні з в’язничної камери після того, як протягом п’яти днів тримав голодівку на протест проти свого арешту.

Колишнього керівника Тайваню звинувачують у відмиванні грошей і корупції. Справу порушили невдовзі по тому, як у травні він пішов із президентської посади після закінчення другого чотирирічного терміну при владі.

Через ці звинувачення Чень Шуйбянь вийшов зі своєї Демократичної прогресивної партії, яка, серед іншого, виступає за офіційне проголошення незалежності Тайваню.

Він заперечує ці звинувачення й заявляє, що його переслідують за наказом його наступника, нинішнього президента Тайваню Ма Їнцзю.

Нинішній керівник Тайваню і його партія «Ґоміньдан» дотримуються принципу «єдиного Китаю».

Цей принцип у Тайбеї розуміють як об’єднання Тайваню і континентального Китаю колись у майбутньому, коли в КНР запанує демократія.

Дотепер Тайвань, який офіційно називає себе Республіка Китай, вважає саме себе «справжнім» «єдиним Китаєм» і хотів би приєднати до себе решту Китаю, де нині при владі комуністи. Але є й течія прихильників відходу від принципу «єдиного Китаю» і проголошення незалежності під назвою Тайвань чи якоюсь іншою.

Натомість у Пекіні теж дотримуються принципу «єдиного Китаю», але з протилежного погляду, і вважають Тайвань за китайську провінцію, яка вийшла з-під контролю і має бути повернена під владу Китайської Народної Республіки.

Влади Тайваню і континентального Китаю розійшлися внаслідок громадянської війни 1949 року, коли континентальний Китай захопили комуністи, а скинений ними уряд утік на острів і зберіг його під своїм контролем.

І Пекін, і Тайбей вважають кожен самого себе за єдиного справжнього представника всього Китаю, а іншу сторону – за тимчасово непідконтрольну частину своєї території.

Світова спільнота тривалий час вважала владу в Тайбеї за законного представника Китаю, але потім це змінилося. Зокрема, Тайвань втратив членство в ООН 1971 року, коли на місце, відведене для Китаю, до Організації Об’єднаних Націй прийняли замість нього комуністичну владу КНР із Пекіна.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG